וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

כנס אדריכלות במלאות מאה שנה להולדתו של האדריכל אריה שרון

5.12.2000 / 10:45

במסגרת יום האדריכלות הבינלאומייתקיים היום במוזיאון תל אביב כנס לציון מאה שנה להולדתו של האדריכל אריה שרון, פיגורה מרכזית בעולם האדריכלות הישראלי


במסגרת יום האדריכלות הבינלאומי יתקיים היום (יום שלישי) בארבע אחר הצהריים במוזיאון תל-אביב כנס לציון מאה שנה להולדתו של האדריכל אריה שרון.

שרון ז"ל, בוגר בית ספר הבאוהאוס הגרמני, הוא אחת הדמויות הבולטות בעולם האדריכלות הישראלי. כחבר קיבוץ, הוא החל את עבודתו המקצועית בתכנון קיבוצים. הוא ידוע כמתכנן מעונות העובדים בתל-אביב (בשיתוף ארכיטקטים נוספים בחלק מהקומפלקסים) וחתום על "התכנון הפיזי לישראל" – התוכנית לפיזור האוכלוסייה שהכין עם קום המדינה בשביל הממשלה.

בכנס ישתתפו נכדו של שרון ובנו של האדריכל אלדד שרון ז"ל, האדריכל ארד שרון; פרופ' רן שחורי, שעומד בראש החוג לעיצוב פנים במכללה למנהל; האדריכל יעקב רכטר; החוקרת והאדריכלית אלונה ניצן שפטן; ופרופ' אורן יפתחאל, ראש החוש לגאוגרפיה באוניברסיטת בן גוריון.

בתשע וחצי בערב תתקיים בביתן הלנה רובינשטיין - שבו מוצגת בימים אלה התערוכה "הפרויקט הישראלי" - הרצאה של אוצר התערוכה, אדריכל והחוקר צבי אפרת. עבודתו של שרון, "התכנון הפיזי של ישראל", היא אחת מנקודות המפתח בתערוכה. בסיום ההרצאה יתקיים סיור מודרך בתערוכה.walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully