וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

זמני כניסת חג פסח 2019 ויציאתו, התחזית והמלצות המשטרה | מדריך

כתבי וואלה! NEWS

19.4.2019 / 19:10

העומס בדרך לארוחות החג מורגש בכבישי הארץ. המשטרה נערכה בכוחות גדולים לקראת פסח וצה"ל הטיל סגר כללי ביהודה ושומרון. מספר שיא של ישראלים בחרו לנצל את הימים הקרובים לטובת חופשה בחו"ל. מתי בדיוק ייצא החג? כל הפרטים - ומפות הפקקים

אפיית מצה שמורה כפר חב"ד, 15 באפריל 2019. ראובן קסטרו
אפיית מצה שמורה בכפר חב"ד/ראובן קסטרו

בעקבות ערב הפסח, שחל הערב (שישי) ומצוין בסעודת ליל הסדר המסורתית, מורגשים עומסי תנועה ברחבי הארץ. המשטרה הודיעה מוקדם יותר כי השלימה את היערכותה לרגל החג ובמקביל הוטל סגר כללי על אזור יהודה ושומרון ונסגרו המעברים ברצועת עזה. במהלך החג הועלתה רמת הכוננות המבצעית של המשטרה ואלפי שוטרים, לוחמי משמר הגבול ומתנדבים מתפרסים לאורך ימי החג במוקדי הבילוי השונים וריכוזי הקהל, במטרה לתת מענה הולם לכל תרחיש ולהגביר את תחושת הביטחון של הציבור.

בנוסף, עוד בטרם החג עצמו, נערכה פעילות מוגברת לאיתור שוהים בלתי חוקיים בכלל, ומחוללי הפשיעה המסייעים להם לחדור לישראל בפרט. כמו כן, במשטרה הזהירו מפני חשש לפריצות לבתים בליל הסדר, עקב היעדרות משפחות שיצאו לחגוג את החג. המשטרה המליצה לכל מי שיוצא מביתו לתקופה ממושכת במהלך החג, לנקוט בכמה פעולות מניעה.

עוד בוואלה! NEWS
חג אביב די חורפי: גשם מקומי בצפון ובמרכז בליל הסדר
כוחות הביטחון הרסו את בית המחבל שאנס ורצח את אורי אנסבכר
"המשחק נגמר": מולר הסיר את האיום שריחף על נשיאותו של טראמפ

מפת הפקקים: אזור הצפון

מפת הפקקים: תל אביב

מפת הפקקים: אילת

במהלך החג צפויים רבבות ישראלים לפקוד את הפארקים, האתרים, המקומות הקדושים, חופי הרחצה ומתחמי הבילוי השונים ברחבי הארץ. במסגרת העלאת רמת הכוננות בחג יתפרסו אלפי שוטרים, לוחמי מג"ב ומתנדבים במוקדי הבילוי השונים ויעסקו בשמירת הסדר הציבורי ובהכוונה וויסות התנועה בדרכים, שצפויות להיות עמוסות כבכל שנה. במשטרה קראו לציבור "לגלות ערנות ולפנות למוקד החירום של המשטרה" בכל אירוע חריג המצריך טיפול משטרתי או בעת זיהוי חפץ חשוד. בנוסף צוין כי ניתן לפנות למוקד המידע הארצי של משטרת ישראל, מוקד 110.

כבכל שנה, יפעלו שוטרי ומתנדבי תנועה באופן מוגבר לאורך כל ימי החג, ויעסקו הן בטיפול בעומסי התנועה והזרמתה. כמו כן מומלץ לציבור להקדים יציאה ולתכנן מסלול נסיעה בערבי החג, בכדי להימנע מעומסי התנועה הצפויים.

מפת הפקקים: ירושלים

מפת הפקקים: אזור הדרום

מפת הפקקים: באר שבע

גם במד"א סיימו את היערכותם המיוחדת לחג, בדגש על שמורות הטבע, אתרי הבילוי והכנרת. הצוותים בכל רחבי הארץ יתוגברו משמעותית ויעניקו מענה מהיר ומקצועי במהלך לילה הסדר ולאורך כל ימי חול המועד. כמו כן, במד"א קוראים לציבור להגיע לתרום דם במהלך השבוע, עקב המחסור העונתי הצפוי בתקופה הנוכחית.

מנכ"ל מד"א, אלי בין, מסר כי "מד"א ערוך ביבשה, באוויר ובים. הכוחות מתודרכים וערוכים לכל תרחיש אפשרי במהלך החג ולהענקת סיוע רפואי מידי לכל קריאה. על מנת שהחג יעבור בשמחה וללא פגיעות מיותרות בנפש, אני פונה לציבור לתת יתר תשומת לב לבטיחות הילדים בזמן שמתארחים מחוץ לבית, לשמור על כללי הבטיחות בטיולים בטבע ולנהוג בבטחה בכבישים. בכל צורך רפואי יש להזעיק את כוחות מד"א באמצעות קו החירום 101 או באפליקציית 'מד"א שלי'".

המלצות המשטרה למטיילים לחג הפסח. אתר רשמי
המלצות המשטרה למטיילים לחג הפסח/אתר רשמי

מהלילה: סגר כללי

דובר צה"ל מסר כי בהתאם להערכת המצב הביטחונית ולאישור הדרג המדיני, הוטל החל מהלילה סגר כללי על אזור יהודה ושומרון וייסגרו המעברים ברצועת עזה. פתיחת המעברים והסרת הסגר עתידה להתבצע ביום שבת בחצות בהתאם להערכת המצב. במהלך הסגר יותר מעבר רק במקרים הומניטריים, רפואיים וחריגים, כל זאת בכפוף לאישור מתאם פעולות הממשלה בשטחים, אלוף כמיל אבו רוקון. צה"ל יתגבר את מוקדי החיכוך ברחבי יהודה ושומרון ויאבטח את "חריג חברון" - אלפי המטיילים המגיעים ליישוב היהודי ולמערת המכפלה.

במהלך חג הפסח ייפתחו לרווחת המטיילים חלק משטחי האימונים ברחבי הארץ. מדובר צה"ל נמסר כי צה"ל ממשיך להתאמן גם במהלך החג בחלק משטחי האש, לרבות אימונים באש חיה, ועל כן על המטיילים לנהוג בזהירות בהתאם להנחיות, ולוודא שאינם נכנסים בשוגג לשטחי אימונים של צה"ל. כל הגעה לשטח צבאי מצריך תיאום מראש במספרי הטלפון הבאים:
דרום: 08-9902926/7
מרכז: 02-5305042
צפון: 04-6979007/04-6977224

כמו כן, בהתאם להחלטת מפקד פיקוד הדרום, אלוף הרצי הלוי, ובהתאם להערכת המצב בצה"ל הוחלט על פתיחתו של כביש 10 לתנועה במקטע שבין עזוז, דרך הר כרכום ועד מפגש הצירים 10 ו-12 במהלך הפסח בתאריכים 20-27.4.2019 בין השעות 08:00 - 18:00.

אינפו - זמני כניסה ויציאת חג הפסח. מערכת וואלה! NEWS
אינפו - זמני כניסה ויציאת חג הפסח/מערכת וואלה! NEWS

זמני כניסת ויציאת פסח

אלו הם זמני הדלקת נרות, כניסת ויציאת הפסח בערים הגדולות ברחבי הארץ: בירושלים ייכנס החג ב-18:35, וייצא ב-19:49. בתל אביב כניסת החג תהיה ב-18:50 ויציאת החג ב-19:52. בחיפה ייכנס החג ב-18:42 וייצא ב-19:52, ובבאר שבע כניסת החג תהיה ב-18:52 והיציאה ב-19:51.

אלו הם זמני סוף אכילת חמץ החל מהיום: בירושלים ב-09:56, תל אביב 09:57, חיפה 09:56 ובבאר שבע 09:58.

מזג האוויר בחג: קר מהרגיל לעונה

למרות תחילתו של האביב, מזג האוויר בערב חג הפסח צפוי להיות קר מהרגיל לעונה. בצפון הארץ ובמרכזה צפוי לרדת גשם מקומי, ובצפון אף ייתכנו סופות רעמים בודדות. ברוב אזורי הארץ ינשבו רוחות מערביות. גם בבוקר החג יהיה מעונן חלקית, וצפוי לרדת גשם מקומי בצפון ובמרכז, והטמפרטורות יהיו נמוכות מהרגיל לעונה.

ביום ראשון יוסיף לרדת גשם לפרקים מלווה בסופות רעמים ושלג ירד בחרמון. רוחות חזקות ימשיכו לנשוב ובדרום ייתכן אובך. החל משעות הערב ייפסקו הגשמים בהדרגה. לאור פתיחת עונת הרחצה והשינוי במזג האוויר בתקופה זו, משטרת ישראל נערכת גם לאכיפה ופעילות מוגברת בחופי הרחצה, הן באמצעות שיטור רגלי והן באמצעות שיטור ימי.

היום העמוס בשנה בנתב"ג, 13 באוגוסט 2015. מגד גוזני
נוסעים בנתב"ג/מגד גוזני

במהלך הפסח: שיא של כל הזמנים בנוסעים בנתב"ג

במהלך הפסח, צפוי גידול של 12% צפוי בתנועת הנוסעים הבינלאומית בנתב"ג. כמיליון וחצי נוסעים, בטיסות היוצאות והנכנסות, צפויים לעבור בו. פסח, הפותח את עונת הקיץ בנתב"ג, צפוי להיות העמוס ביותר, בכל הזמנים.

רשות שדות התעופה סיימה את הערכותה לקליטת מאות אלפי הנוסעים הצפויים לעבור בנתב"ג במהלך ימי הפסח. פסח, הפותח את עונת הקיץ בנתב"ג, צפוי להיות העמוס ביותר בכל הזמנים. בחודש אפריל בלבד צפויים לעבור בנתב"ג יותר משני מיליון נוסעים, בטיסות בינלאומיות. גידול של 11% לעומת התקופה המקבילה בשנה שעברה.

ביום ראשון הקרוב, היום הראשון של חול המועד, צפויים לעבור בנתב"ג יותר מ-83 אלף נוסעים וביום ראשון הבא, 28 באפריל, צפוי להישבר השיא של חודש אפריל, עם יותר מ-93 אלף נוסעים. רשות שדות התעופה ממליצה לנוסעים לבצע רישום לטיסה באמצעות האינטרנט מהבית ולהתעדכן מראש במועדי ההמראות והנחיתות ולהגיע שלוש שעות לפני מועד ההמראה.

(עדכון ראשון: 10:00)

הגעלת כלים לפסח בבני ברק, 17 באפריל 2019. ראובן קסטרו
הגעלת כלים כשרים לפסח בבני ברק/ראובן קסטרו
שריפת חמץ בפתח תקווה, 19 באפריל 2019. ראובן קסטרו
שריפת חמץ בפתח תקווה, היום/ראובן קסטרו
שוטרים מפטרלים. דוברות המשטרה, אתר רשמי
רמת הכוננות המבצעית עלתה לקראת החג/אתר רשמי, דוברות המשטרה
שוטרים מפטרלים. דוברות המשטרה, אתר רשמי
לפי שוטרים, לוחמי משמר הגבול ומתנדבים יתפרסו ברחבי הארץ/אתר רשמי, דוברות המשטרה
שוטרים מפטרלים. דוברות המשטרה, אתר רשמי
אלפי שוטרים, לוחמי משמר הגבול ומתנדבים יתפרסו ברחבי הארץ/אתר רשמי, דוברות המשטרה

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully