וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

דרעי בראיון ראשון: אם ייגזר משמיים אחזור לפוליטיקה

5.12.2000 / 7:50

עם זאת אמר: "כל מה שגדולים יגידו שזו שליחותו של בורא - אעשה"; בראיון ראשון מהכלא, שישודר הערב בתוכנית "עובדה" בערוץ 2 אמר מנהיג ש"ס: "אני חייל של הקב"ה בכלא"; אתמול דרש ח"כ פינס שלא לשדר את הראיון; מערכת עובדה: אין להשתיק את הדיון בנושא

"בשום אופן לא אחזור לפוליטיקה", כך הבטיח מנהיג ש"ס הכלוא, אריה דרעי, בראיון ראשון שהעניק לאילנה דיין בתוכנית "עובדה" בערוץ 2, שתשודר הערב. עם זאת, לא פסל דרעי חזרה לחיים הציבוריים "אם הדבר ייגזר משמיים". דרעי הוסיף כי "כל מה שגדולים יגידו לי שזה שליחותו של בורא אעשה. אבל דבר אחד אני יודע, היום מסגרת פוליטית לא תעזור לי לעשות דבר למען הציבור. אני יכול לתרום הרבה יותר בעזרה, ובחינוך ילדים", הוסיף.

"הייתי חייל של הקדוש ברוך הוא במשך 15 שנה, היום אני חייל שלו בבית הסוהר ועושה את שליחותי", אמר דרעי בראיון שהתקיים בתוך כלא מעשיהו.

במהלך הראיון נשאל דרעי האם יצביע בבחירות הקרובות עבור ש"ס, אולם במערכת "עובדה" סירבו לומר מה השיב. כשנשאל האם לדעתו המאבק המשפטי שמנהלים פרקליטיו אינו מסוכן מבחינה חברתית, השיב כי "זה לא הוגן, מדובר על החיים שלי".

מעריב כותב הבוקר כי ח"כ אופיר פינס (ישראל אחת) פנה אתמול ליו"ר מועצת הרשות השניה, מוטי שקלאר, בדרישה שלא לשדר את הראיון עם דרעי. פינס טען כי דרעי חדל להיות איש ציבור, וכאסיר מורשע הוא אינו רשאי לקחת חלק פעיל בציבוריות הישראלית. שקלאר השיב כי בעבר רואיינו עבריינים רבים, ו"אין כאן עניין חדש". ממערכת עובדה נמסר כי "אסור להשתיק את הדיון בנושא".

נמשך סילוק אנשי דרעי מעמדות מפתח בש"ס

בתוך כך השתלט יו"ר ש"ס הנוכחי, אלי ישי, על עמדת כוח נוספת בתנועה שהיתה עד כה בשליטת אנשי דרעי - ביטאון "יום ליום". אמש הוחלט כי עוזרו האישי לשעבר של ישי, רפי מלאכי, יחליף את "הקמב"ץ של דרעי", משה עידן, בתפקיד מנכ"ל העיתון.

בש"ס חוששים מפני האפשרות כי דרעי יחליט שלא לתמוך בתנועה בבחירות הקרובות. אתמול חשף ישי כי במהלך קמפיין הבחירות של ש"ס יאספו מיליון חתימות מבית לבית, בקריאה להענקת חנינה לדרעי. לטענת מקורבי ישי, מטרת הקמפיין היא לכבול את אנשי דרעי ולאלץ אותם לעבוד למען ש"ס.

walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully