וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

שני ישראלים נפצעו מפיגועי ירי - שני פלסטינים נפצעו בבית ג'אלה מאש צה"ל

5.12.2000 / 0:23

שני הישראלים נפצעו מירי לעבר רכבם; בגילה התחדשה האש, אחת הדירות בשכונה נפגעה; הפלסטינים דיווחו על שני פצועים בבית ג'אלה; צה"ל הסיר היום את הכיתור מעל קלקיליה והפלסטינים מורשים לנוע בחופשיות ברצועת עזה; בכיר החמאס שגופתו נמצאה היום – היה בדרכו לבצע פיגוע

לאחר שבימים האחרונים שרר שקט יחסי באזור ולמרות המחוות של ישראל לפלסטינים לרגל חג הרמדאן, התחדשו היום תקריות הירי בגדה המערבית ובירושלים. בשני פיגועים נפצעו קל שני אזרחים ישראליים.

בשכונת גילה בירושלים התחדשה הערב האש. צרורות ירי נורו לעבר רחובות השיש והאנפה. לא היו נפגעים אולם אחת הדירות נפגעה כתוצאה מהירי. צה"ל השיב באש מקלעים לעבר מקורות הירי בבית ג'אלה. הפלסטינים דווחו כי מאש צה"ל נהרגו שני פלסטינים.

אזרח ישראלי נפצע הערב קל בפיגוע ירי סמוך ליישוב פדואל במערב השומרון. הוא נפגע ברגלו מאש, שנפתחה לעבר מכוניתו, ופונה לקבלת טיפול רפואי בבית חולים. נוסע, שישב לידו, לא נפגע. אזרח נוסף נפצע קל לאחר שרכב פלסטיני שעקף את רכבו בצומת בקעות שבבקעה ירה לעבר מכוניתו. לרכב נגרם נזק קל. הוא קיבל טיפול רפואי במקום.

במהלך היום נמשכו תקריות הירי. מטען חבלה הופעל ליד אוטובוס נוסעים של אגד ליד הר גילה. איש לא נפגע. מטען צד התפוצץ סמוך לאוטובוס ישראלי בכביש עוקף יריחו. לאוטובוס נגרם נזק קל.

פלסטינים פתחו באש לעבר ההתנחלות פסגות, כוחות צה"ל במקום השיבו באש לעבר מקורות הירי. קודם לכן נורו יריות לעבר היישוב בית חגי בהר חברון ולעבר היישוב נווה צוף שבשומרון, בשתי התקריות לא היו נפגעים. צה"ל השיב באש. יריות נורו גם לעבר כוח צה"ל בקבר רחל שבבית לחם, בטול כרם ובמחנה עופר ליד רמאללה. לא היו נפגעים, חיילי צה"ל השיבו באש. ישראלי נפצע הערב באורח קל ליד שבי שומרון מיריות שנורו לעברו בעת שעבר מחסום צה"לי מבלי לעצור. האירוע עדיין נחקר.

ליד התנחלות גנים שבאזור ג'נין וליד התנחלות כדים נורו יריות אל עבר כוח צה"ל. בשתי התקריות לא היו נפגעים. ליד היישוב חומש שבשומרון נורתה אש לעבר רכב אזרחי שעבר בכביש. איש לא נפגע, אך נגרם נזק קל לרכב. תקרית אש נוספת לעבר רכב אזרחי היתה גם ליד היישוב אבני חפץ. איש לא נפגע גם במקרה זה.

מסוקי קרב של צה"ל ירו לקראת חצות שני טילים על מבנה במחנה הפליטים אל-עיידה שבבית לחם, ממנו נורתה היום אש על כוחות צה"ל. באזור בית לחם היו הלילה חילופי אש כבדים.

צה"ל פעל היום בצעדים להקל על חיי הפלסטינים בשטחים. הכיתור מעל קלקיליה, שהוטל לפני מספר שבועות, הוסר במסגרת מחוות ישראל לפלסטינים לרגל חודש הרמדאן. צה"ל אפשר לפלסטינים ברצועת עזה,

שרידי גופתו של עוואד סילמי בן 28, מבכירי הזרוע הצבאית של החמאס ברצועת עזה, נמצאו היום סמוך למעבר קרני. הוא נהרג מפיצוץ מטען חבלה גדול ליד כביש קרני-נצרים ברצועה. ככל הנראה, הוא נפגע בעת הכנת המטען או כשניסה להטמינו במטרה לפגוע בשיירה ישראלית. סילמי היה פעיל מרכזי בזרוע הצבאית עז-א-דין-אל-קסם והיה מקורב לבכירים בחמאס כמו מוחמד דף, שנעצר בידי הרשות לפני מספר חודשים. סילמי הורכז בישראל כמבוקש בשל חלקו בהריגת קצין צה"ל, סגן אלוף מאיר מינץ, ברצועה ב-93' ובמעורבותו בפיגועים נוספים.

סילמי שוחרר מבית הכלא של הרשות הפלסטינית בגל השיחרורים בחודש האחרון. שירותי הביטחון הפלסטינים בודקים האם סילמי חוסל בידי יריבים או נהרג במהלך 'תאונת עבודה'.

בעקבות מציאת גופתו הודיע ארגון החמאס, כי סילמי היה בדרכו לבצע פיגוע. "דמו של הקדוש לא יתפזר ברוח וההתנגדות לא תפסק לעולם", נכתב בהודעה מטעם הארגון.

walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully