וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

אתונה 2004: סגן הוועדה המארגנת התפטר

4.12.2000 / 18:54

סינאדינוס אמנם הסביר את התפטרותו ב"סיבות אישיות", אך קצב הנטישה של פקידים בכירים במערך הארגוני של המשחקים האולימפיים מעורר דאגה

ההכנות באתונה לקראת אירוח האולימפיאדה ב-2004 ממשיכות לסבול מקשיים. היום הודיע האיש מספר 2 בוועדה המארגנת, פטרוס סינאדינוס, על התפטרותו מהוועדה מסיבות אישיות. סינאדינוס עשה זאת חצי שנה בלבד לאחר שקיבל על עצמו את התפקיד.

יושב ראש הוועדה מיהר אמנם לפרסם הודעה כי הפרישה לא מרמזת על תקלות כלשהן במערכת אותה הוא מנהל וכי עבודת הוועדה לא תיפגע. עם זאת, ההתפטרות שהביאה לשיא גל נטישה של פקידים מרכזיים בהיערכות האתונאית, אינה מבשרת טובות לכל מי שמצפה לשיחזור של ההצלחה האוסטרלית מהקיץ האחרון.

רק ביום שישי התפטר יאניס ראובאטיס, האישיות הבכירה בצוות התכנון התקשורתי של המשחקים. גם הוא תלה את פרישתו ב"סיבות אישיות".

הוועד האולימפי הבינלאומי הזהיר באפריל את היוונים כי אם לא יכול שיפור בקצב בהן מתנהלות ההכנות הוא עלול להעתיק את המשחקים למקום אחר. באתונה לקחו את האיום ברצינות והביקורת האחרונה שנערכה מטעם הוועד הבינלאומי באוקטובר, קבעה כי ההתקדמות שהם ביצעו משביעה רצון, אך הדגיש כי "אסור להם לפספס אפילו עוד יום אחד של עבודה".

ההתפטרויות האחרונות, גם אם באתונה מכחישים, עלולות לעקב את ההיערכות ביותר מיום אחד ומעניין יהיה לראות את תגובת הוועד האולימפי.

walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully