חסימות בכניסה, אין טיסות: באילת שובתים על רקע סגירת שדה דב

עיר הנופש הדרומית נכנסה לעוצר עם חסימות הכניסה והיציאה ממנה, כחלק מהמאבק נגד סגירת שדה התעופה שיזמה הממשלה. לשביתה הצטרפו בתי עסק, מוסדות לימוד ועובדי בית החולים המקומי. פעילים: "יש לשנות את ההחלטה ולחבר את אילת לחיים". פרופ' גמזו: "פגיעה אנושה בתושבים"

12/03/2019
צילום: Galit Fink Hoshen ו-רד סי אילת

ברקע סגירת שדה התעופה שדה דב בתל אביב, באילת פתחו הבוקר (שלישי) בשביתה מהשעה 10 בבוקר בעיר. על המאבק הודיע ראש עיריית אילת, מאיר יצחק הלוי בשיתוף ראש עיריית תל אביב רון חולדאי בשבוע שעבר.

במסגרת השביתה כל הכניסות לעיר באוויר וביבשה כולל מעברי הגבול נסגרו לתנועה. גם הכניסות לעיר מכביש 90 וכביש 12 ומעברי הגבול הדרומי והמזרחי טאבה ועקבה נסגרו. הלימודים הופסקו בשעה 11:00 ושדה התעופה האילתי יושבת. ההסתדרות ועובדיה מצטרפים גם כן לשביתה. במקביל תתקיים הפגנת המונים בקדמת שדה התעופה באילת בשעה 11:30.

בנוסף הצטרפו לשביתה, מרכזי הקניות, חברת אגד, נהגי המוניות, ועדי עובדים של כל החברות והארגונים, עובדי בית החולים וחולים הטסים לטיפולים תכופים במרכז הארץ, עובדי העירייה ומשרדי הממשלה, עובדי כוחות הביטחון ועוד. תושבי חבל אילות יצטרפו להפגנת המחאה ויחסמו את התנועה לאורך כביש הערבה בצמתים קטורה, יטבתה ובאר אורה. קבלני העפר העובדים בשירות העירייה, יפעילו גם הם עשרות כלים כבדים באמצעותם ייסגרו הכניסות לעיר אילת.

עוד בוואלה! NEWS
מגדלים במקום מטוסים: כך ייראה "רובע שדה דב"

עוד באותו נושא

"פגיעה חמורה בפריפריה": תל אביב ואילת נגד סגירת שדה דב

לכתבה המלאה
הפגנה באילת נגד סגירת שדה התעופה(צילום: אתר רשמי, עיריית אילת)
פלייר עליו דרישה מראש הממשלה להימנע מסגירת שדה התעופה שדה דב באילת(צילום: אתר רשמי)

פרופ' רוני גמזו, מנהל המרכז הרפואי איכילוב תל אביב הביע את תמיכתו במחאה נגד סגירת שדה התעופה דב בתל אביב. "מדובר בהחלטה שתהווה בכיה לדורות. באיכילוב מטופלים לאורך השנה אלפים מתושבי אילת שמגיעים לקבל מגוון טיפולים בדגש על חולים אונקולוגים קשים", אמר. "סגירת שער הכניסה לעיר תהווה פגיעה אנושה בחולים תושבי אילת שסובלים מזה שנים מהעדר שירות רפואי הולם מה שרק מוסיף חטא על פשע. אסור למדינת ישראל להזניח את הפריפריה ובוודאי בעיר מרוחקת כמו אילת ואני חושש שההחלטה עלולה לעלות בחיי אדם. גמזו קרא לכל הגורמים הרלוונטיים להתכנס "על מנת למצוא פתרון נגד הסגירה של השדה ולמען התושבים".

"הרי איש לא חשב שנוכל להעביר על סדר היום על אירוע שכזה. אנחנו מתארגנים למחאה שמתחילה היום בהפגנת המונים שתתחיל ב -11:30 ותמשיך עד ה-17 לחודש באוהל מחאה בשדה דב שתכלול גם שביתת רעב". אמר לוואלה! NEWS תושב העיר שמשתתף במחאה. "אנחנו נמשיך עד שיהיה מי שישנה את ההחלטה ההזויה הזאת וייתן לעיר אילת את מה שמגיע לה - שדה תעופה שיודע לחבר אותנו לחיים".

לדבריו, "אי אפשר לנתק אותנו. מדוע בעיר הפריפריאלית ביותר במדינת ישראל, בעיר הרחוקה במדינת ישראל, מתייחסים לתושבים האילתים כשקופים? זה דבר שלא נוכל לסבול. יש פה חולים שמשתמשים בשירות, סטודנטים, ורופאים שהודיעו לנו שאם השדה ייסגר הם לא יגיעו יותר. אלה דברים שצריך לקחת בחשבון כשמחליטים לסגור את התחנה המרכזית שלנו, הלא היא שדה דב, מבלי לתת לנו חלופה".

בשבוע שעבר התקיימה מסיבת עיתונאים בהשתתפותם של ראש עיריית אילת וראש עיריית תל אביב לצד חברי הכנסת: איתן ברושי, אילת נחמיאס ורבין, בצלאל סמוטריץ' ועודד פורר בסימן "נתניהו והליכוד מנותקים מאילת".

תושב העיר סיפר כי דיבר עם מנכ"ל משרד ראש הממשלה מאז מסיבת העיתונאים. "אמרתי לו שלא נוכל לשבת כמו עיר מוכה ולקבל פה גזרות שהם בלתי נסבלות, הוא ניסה לתת לי תשובות שנתב"ג יתנו לנו מענה, 'אנחנו נדאג לכם לשאטל פה ושאטל שם'. אמרתי לו אדוני אתה לא יכול לדאוג כי בן גוריון הוא שדה בינ"ל שכבר היום הוא לא מצליח לתת מענים לצרכים הבינ"ל העכשוויים, הוא לא יכול לתת מענה ל-30 פעימות טיסה שיש לאילת, וגם אם ינחתו ייקח זמן לצאת מהשדה ואין טרמינל של רכבת. אלו דברים בנפשנו".

(עדכון ראשון: 8:10)

ראש עיריית אילת מאיר יצחק הלו וראש עיריית תל אביב רון חולדאי במסיבת העיתונאים בשבוע שעבר, מתחם שדה דב(צילום: שלומי גבאי)
הפגנה באילת נגד סגירת שדה התעופה(צילום: אתר רשמי, עיריית אילת)
הפגנה באילת נגד סגירת שדה התעופה(צילום: אתר רשמי, אנטוני לויינשטין)
הפגנה באילת נגד סגירת שדה התעופה(צילום: אתר רשמי, אנטוני לויינשטין)

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully