וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

נתניהו בשובו לארץ: יש עלי לחץ גדול לחזור

4.12.2000 / 20:17

בשובו מארה"ב היישר למצלמות אמר ראש הממשלה לשעבר כי בטווח הקרוב יודיע על כוונותיו, "אנחנו מתקרבים להחלטה" העיד; על האפשרות שחוק הבחירה ישונה אמר, "אין לזה שום ערך, זה לא ימנע ולא יעצור אותי"

ראש הממשלה לשעבר, בנימין נתניהו, חזר אחר הצהריים לארץ מסבב הרצאות בארה"ב. לדבריו הוא טרם החליט האם יתמודד על ראשות הממשלה, אבל הוסיף כי בכוונתו להודיע על כך בקרוב. "אני לא יודע אם אחליט תוך איקס זמן, אבל זה לא יהיה תוך יום יומיים וזה גם לא יהיה תוך חודש חודשיים. אנחנו מתקרבים, בטווח הקרוב, בטווח הקרוב מאוד להחלטה".

לעצם העניין אמר 'האזרח המודאג' נתניהו: "קיימתי בארה"ב שיחות עם הידידים הטובים ביותר של ישראל והם הביעו דאגה ממצבה של ישראל ולעתידה. חלק לא מבוטל מהם פונה אלי בחודשים האחרונים בבקשה שאחזור להנהגת המדינה. כדי להוציא את המדינה מהמצב שהיא נקלעה אליו".

בכוונת נתניהו לקיים לא מעט התייעצויות בימים הקרובים. "קודם כל עם משפחתי, גם עם ידידים קרובים וחברים". במה שנשמע כתחילתו של קמפיין אמר ראש הממשלה לשעבר, "הדברים צריכים להעשות בדרך נכונה. אופן ניהול מערכת הבחירות ומה שבעיני הרבה יותר חשוב, זה אופן הובלת המדינה בדרך אחרת שתחזיר את הביטחון כאן לכל אזרח ברחוב ותביא עתיד טוב יותר לכולם".

בנוגע לשינוי חוק הבחירה הישירה, אמר נתניהו "אני שומע את הדברים, שומע על כל התרגילים והנסיונות, אבל אין לזה שום ערך, זה לא ימנע, זה לא יעצור אותי".

מעריך את האהדה והאמון

"לא לאפשר לכנופיית נתניהו-דרעי להיבחר"

יו"ר מרצ, יוסי שריד, אמר הערב עם שובו של נתניהו ארצה, כי יש לעשות מאמץ עילאי כדי לא לאפשר לכנופיית נתניהו-דרעי, כהגדרתו, לשוב לשלטון. "ברק וכל מועמד אחר במקומו עדיפים לאין שיעור על נתניהו, שהשחית כל חלקה טובה בארץ ואשר ישוב להשלים את מלאכת ההשחתה, אם חלילה ייבחר שוב", אמר שריד.

walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully