"הרס לא ייאמן": תיעוד ממל"ט של אסון הטורנדו בארה"ב

הרוחות במהירות של 274 קמ"ש הפכו בתים ותלשו עצים ממקום, כשזרעו הרס באלבמה. לפחות 23 איש נהרגו, ומניין הקורבנות עלול לעלות. "זה נראה שמישהו לקח סכין ענקית וקילף את הקרקע"

רויטרס
צילום: רויטרס, עריכה: שניר דבוש

תיעוד ממל"ט שפורסם היום (שלישי) חושף את הנזקים שגרמו סופות הטורנדו במדינת אלבמה, שגרמו למותם של לפחות 23 בני אדם. מניין ההרוגים עוד עלול לעלות, עם החיפושים אחרי ניצולים בין ההריסות. אלו סופות הטורנדו הקטלניות ביותר בארצות הברית מאז 2013. הטורנדו, שנוצר בעקבות סופת ברקים של סוף החורף, השתוללה במחוז לי ביום ראשון, עם רוחות במהירות של 274 קמ"ש. דרגתה היא ארבע מתוך שש בסולם פוג'יטה, המודדת עוצמה של סופות טורנדו.

בתים נגררים התהפכו על צדם ונפערו מבפנים, כשתכולתם התפזרה בשטח המלא בהריסות ובעצים שנעקרו ממקומותיהם. בחלק מהמקומות, ההריסות נתקעו בענפיהם של העצים המעטים שנותרו עומדים. השריף של המחוז, ג'יי ג'ונס, מר כי ההרס שנגרם הוא "לא ייאמן". לדבריו, "זה נראה שמישהו לקח סכין ענקית וקילף את הקרקע. נותרו חתיכות במקומות שבהם עמדו בתים, יש הריסות בכל מקום. אזורים מיוערים שלמים נהרסו, עצים שרועים על הקרקע. יש הרבה הרס".

בנוסף ל-23 מקרי המוות שאומתו, הרשויות אמור כי יותר מ-50 תושבים נפצעו. בסופת הטורנדו הקטלנית הקודמת, שהשתוללה במחוז מור באוקלהומה, נהרגו 24 איש ו-375 נוספים נפצעו. בין הקורבנות היו שלושה ילדים, בני שש, תשע ועשר.

לקריאה נוספת
ארה"ב: לפחות 23 הרוגים בסדרת סופות טורנדו באלבמה

טוב לדעת (מקודם)

התקף לב: איך מונעים ומה עושים במקרה והוא מופיע

לכתבה המלאה
ההרס אווירי של ההרס (צילום: AP)
ההרס באלבמה (צילום: רויטרס)
ההרס באלבמה (צילום: רויטרס)
ההרס באלבמה (צילום: רויטרס)
ההרס באלבמה (צילום: רויטרס)
ההרס באלבמה (צילום: רויטרס)
ההרס באלבמה (צילום: רויטרס)

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully