וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

פיתוח ישראלי: דיסקית זיהוי צבאית המאחסנת נתונים רפואיים

4.12.2000 / 14:04

התגית הזעירה מיועדת להחלפת הדיסקית הצבאית המסורתית; מסוגלת להוות תחליף גם לתיק הרפואי של חולים; צבא ארצות הברית החל בניסוי שטח שלה

מאת מוטי גל

צבא ארה"ב החל בניסוי שטח של דיסקית זיהוי חדשה מסוגה עבור החיילים בשדה הקרב העתידי. הדיסקית פותחה במרכז הפיתוח של חברת הטכנולוגיה "סנדיסק" הממוקם בתפן שבגליל.

דיסקית ה-P-Tag, כרטיס הזיכרון הנייד הראשון בעולם הניתן ללבישה, משמשת לאחסון נתונים קריטיים דוגמת תיעוד המצב הרפואי של הנושא אותו ומידע אישי אחר. כרטיס הזכרון הקשיח יכול לאחסן בצורה אלקטרונית כמויות גדולות של תיעוד רפואי ומידע מזהה על האדם הנושא אותו. הכרטיס שוקל שני גרם בלבד, ויכול לשמש כמקור הנתונים הרפואי העיקרי של חולה, כאשר מחשב הרשת המחובר למסד נתונים גדול יותר אינו זמין או אינו ניתן לגישה, תוך שהוא מציע לספקי שירותי בריאות גישה מיידית לנתונים הקליניים החשובים ביותר של החולה, בשטח ובבית החולים.

כאשר אדם מועבר למדינה אחרת או מטופל על ידי רופא אחר, יוכל הרופא החדש לעיין בתיעוד הרפואי המלא של החולה על ידי חיבור ה-P-Tag באמצעות קורא מיוחד למחשב. נתוניו הרפואיים והמזהים של החולה, דוגמת אלרגיות, סוג הדם והיסטוריית הטיפול התרופתי יכולים באופן זה להיות מושגים בנקל. גם מידע חדש על טיפולים או חיסונים יכולים להתווסף אלקטרונית למסד הנתונים האישי המאוחסן בכרטיס.

דיסקית הזיהוי זכתה בקטגוריית "החידוש הטוב ביותר לשנת 2000" בתחרות שערך מגזין הטכנולוגיה "מדע פופולרי".

walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully