וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

זימבבואה: החוואים הלבנים יגורשו, אם ימשיכו במאבק נגד חלוקת אדמות

4.12.2000 / 12:23

בית המשפט פסק כי השתלטות השחורים על חוות הלבנים מנוגד לחוק, אולם הממשלה תומכת בכך; לטענת מוגבה ההשתלטות על החוות הלבנות היא צעד של עשיית צדק כנגד הבעלות הבלתי הוגנת על אדמות המדינה

נשיא זימבבואה, רוברט מוגבה, הזהיר את בעלי החוות הלבנים כי הם יגורשו מהמדינה אם ימשיכו במאבקם המשפטי כנגד ההשתלטות של אזרחים שחורים על חוותיהם ועיגון ההשתלטות בחוק. לפי התוכנית של מוגבה כ-3,000 חוות של לבנים יינתנו לשחורים חסרי אדמה.

"אני קורא לחוואים לעזוב את השטויות של לחימה על האדמה בבית המשפט, כיוון שזה יכעיס אותנו עוד יותר", אמר מוגבה. לדבריו אם החוואים לא יפסיקו את מאבקם "אנחנו נבקש מהם לעזוב את המדינה שלנו".

בית המשפט העליון בזימבבואה הכריז על חלוקת האדמות החדשה של הממשלה כלא חוקית. לטענתו ההשתלטות אינה מתבצעת בתיאום עם חוקי המדינה. אולם מוגבה לא מתרגש מקביעת בית המשפט. ממשלתו התעלמה כבר פעמיים בעבר מהחלטתו בית המשפט העליון, שקבע כי יש להפסיק את המדיניות הלוחמנית של הממשלה כנגד כ-1,700 בעלי חוות לבנים.

לטענת נשיא זימבבואה ההשתלטות על החוות הלבנות הינו צעד של עשיית צדק כנגד הבעלות הבלתי הוגנת על אדמות המדינה. 4,000 חוות של לבנים פרוסות על שליש מאדמות זימבבואה באזור בו מתגוררים כשני מילון אנשים. בשני השלישים הנותרים חיים כ-7.5 מיליון בני אדם.

המהומות בזימבבואה ותפיסת האדמות החלו בפברואר השנה. לאחר הניצחון של ממשלת השילטון בבחירות גובתה ההשלטות על ידי הממשלה. ארבעה בעלי חוות לבנים ולפחות שלושה עובדי אדמה נרצחו במהלכן

walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully