וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

תקריות ירי ברחבי השטחים

4.12.2000 / 11:32

התחדשו העימותים בקבר רחל לאחר שאמש ניסו הפלסטינים לכבוש את המקום; יריות נורו לעבר עמדות צה"ל בסמוך להתנחלויות גנים וכדים; אש כוונה גם לעבר ישראלי שנסע בכביש עוקף ג'נין; בכל התקריות לא היו נפגעים; הפלסטינים הכריזו על ימי סוף השבוע השבוע כ"ימי זעם"

התחדשו העימותים בין פלסטינים לכוחות צה"ל בקבר רחל. בשעות הצהריים ירו פלסטינים לעבר כוח צה"ל בקבר רחל, בבית לחם. החיילים השיבו אש לעבר מקורות הירי, לא היו נפגעים.

בשעות הבוקר והצהריים נורתה אש לעבר כוח צה"ל סמוך לישובים כדים וגנים. כמו כן נורו יריות לעבר חיילי צה"ל במחסום ג'אלומה צפונית לג'נין. באירועי הירי לא היו נפגעים.

ירי התבצע גם לעבר אזרחי ישראלי שנסע בכביש עוקף ג'נין.

היום הכריזה הנהגת האינתיפאדה על ימי שישי ושבת הקרובים כעל "ימי זעם" בשטחים. במהלך סוף השבוע יתקיימו תהלוכות בכל ערי הגדה ויצוינו 13 שנים לפרוץ האינתיפאדה הראשונה.

הלילה התנהל קרב ממושך בין חיילי צה"ל לעשרות פלסטינים שניסו להשתלט על מתחם הקבר. התוקפים הסתערו על המתחם משלושה כיוונים, ובין השעות עשר בערב ועד אחת לפנות בוקר ניהלו חיילי צה"ל קרב יריות עמם, בעוד מסוקים צבאיים חגים מעל ויורים שני טילים על מחנה הפליטים עיידה. לא היו נפגעים לצה"ל, הפלסטינים דיווחו כי שלושה פלסטינים נפצעו ושני בתים עלו באש.

גורם צבאי בכיר אמר הבוקר כי זו היתה ההתקפה המשמעותית ביותר של הפלסטינים מאז תחילת המהומות. לאחר השתלטות הפלסטינים על קבר יוסף, שעות ספורות לאחר שצה"ל פינה אותו, הם הצהירו כי היעד הבא הוא קבר רחל.

walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully