וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

בית המשפט בפלורידה יכריע היום בשאלת הספירה החוזרת

4.12.2000 / 11:02

עורכי הדין של אל גור טוענים עי ההכרזה על ג'ורג' בוש כמנצח בפלורידה היתה שגויה; קוראים לספור מחדש את הקולות במחוזות מיאמי-דייד ופאלם ביץ'; אם עד ה-20 בינואר, מועד פרישתו של הנשיא הנוכחי, לא תהיה הכרעה, יבחר הקונגרס את הנשיא הבא

השופט המחוזי בפלורידה, סנדרס סולס, צפוי לפסוק היום בערעורו של המועמד בדמוקרטי לנשיאות ארה"ב, אל גור, בשאלת תוצאות הבחירות בשני מחוזות פלורידה. גור מערער על הכרזת מזכירת המדינה של פלורידה כי יריבו, המועמד הרפובליקני, ג'ורג' וו. בוש, הוא המנצח במדינה ומכאן גם הנשיא הנבחר של ארה"ב.

עורכי הדין של גור טענו בפני השופט כי מאות קולות לגיטימיים שניתנו לגור נפסלו שלא בצדק על ידי המכונות שבודקות אותם. הם ביקשו כי תתבצע ספירה ידנית של 14 אלף קולות שנויים במחלוקת במחוזות מיאמי-דייד ופאלם ביץ'. לטענתם הספירה החוזרת עשויה להפוך את התוצאה על פיה והעניק לגור את 537 הקולות שחסרים לו כדי לסגור את הפער על בוש.

עורכי דינו של בוש טענו מנגד כי לפי החוק בפלורידה הספירה החוזרת תלויה בהחלטתה של מזכירת המדינה, קתרין האריס. "אין שום מקום בחוק הפדרלי של חוקת המדינה בו נאמר מישהו על ספירה ידנית", אמר אחד מעורכי דינו של בוש.

בינתיים מנהלים המתמודדים זירה נוספת של האבקות בטלוויזיה. המועמד הרפובליקני לסגן הנשיא, דיק צ'ייני, קרא אתמול לגור והפסיק להיאבק. "הגיע הזמן שאל גור יוותר", אמר באחת מתוכניות האירוח. לעומתו טען מושל ניו-יורק לשעבר, מריו קואומו, כי "גור מתחזק מיום ליום".

בכוחו של השופט סולס להורות כל ספירה חוזרת, אולם כל קביעה שלו יכולה לגרור ערעור. אם עד ה-20 בינואר, מועד פרישתו שלך הנשיא הנוכחי, לא יסתיימו המאבקים המשפטיים בנצחונו של אחד המועמדים, ייאלץ הקונגרס לבחור את הנשיא הבא.

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully