וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

הליכוד מחזר אחר "זמר הבית" של ש"ס

4.12.2000 / 10:33

לוואלה! חדשות נודע כי בני אלבז, שהתפרסם בשירו "הוא זכאי", מנהל מו"מ עם הליכוד; מקורביו: סקיצות של שיר הבחירות, תחת הסיסמא "חוזרים הביתה לליכוד" כבר הוקלטו; אלבז: לא אעשה דבר בלי לשמוע את הבוס הגדול דרעי; ח"כ ישראל כץ: הוא יסמן את חזרת אנשי ש"ס לליכוד

מאת לירון מרוז

גורמים בכירים בליכוד בודקים לאחרונה אפשרות לשילובו של "זמר הבית" של ש"ס, בני אלבז, בקמפיין הבחירות של המפלגה. לוואלה!חדשות נודע כי אלבז מצוי כבר מספר חודשים במגעים עם אנשי ליכוד, ובראשם חבר הכנסת ישראל כץ, המנסים לשכנע אותו לחבור למפלגתם. אחד ממקורביו של אלבז אף אמר כי כבר הוקלטו סקיצות לקמפיין הבחירות תחת הסיסמא "חוזרים הביתה לליכוד".

אלבז נחשב לאחד מתומכיו המובהקים של אריה דרעי, מנהיג ש"ס לשעבר שכלוא בגין עבירות שוחד ומרמה. אלבז אחראי ללהיט "הוא זכאי", שיר הנושא של קלטת "אני מאשים", הגימיק הגדול של קמפיין הבחירות הקודם של ש"ס. מאז כניסתו של דרעי למאסר מבלה אלבז שעות רבות בישיבת שאגת אריה, שהוקמה בסמוך לחומות כלא מעשיהו. הוא כבר הספיק לחבר שירים רבים בשבחו של דרעי וכן שיר הלל לעיתונאי אמנון דנקנר, שתמך בגלוי במאבקם של אנשי "שאגת אריה".

דוד חכם, איש יחסי הציבור של אלבז ודובר ישיבת "שאגת אריה", אישר את הדברים ואמר כי "בני אלבז מבטא תחושה של רבים מתומכי אריה דרעי, ואיך שהוא ינהג רבים ילכו אחריו. אנחנו רוצים לראות את דרעי בהנהגת ש"ס, ואם לא אנחנו נלך ונתמוך בליכוד".

אלבז עצמו מסרב בשלב זה להתייחס לפירסומים. "יש חיזורים מצד הליכוד, הם בקשר איתי כבר חמישה חודשים. אבל אני לא עושה שום דבר בלי לשמוע את ה'בוס הגדול'. אני מתכוון לדבר עם אריה ושהוא יגיד לי מה לעשות". אלבז גם מדגיש כי בשום פנים ואופן אין בכוונתו לנקוט בצעדים שעלולים להתפרש כיציאה בפומבי נגד מנהיגה הרוחני של המפלגה, הרב עובדיה יוסף. "אני איש נאמן ולעשות דברים חריגים אני לא רוצה. יש לי משפחה וילדים ואני צריך להתפרנס, אבל כל צעד שאני אעשה אני אבדוק שהוא לא פוגע ברב עובדיה כי הוא חשוב לי", אומר אלבז.

חבר הכנסת ישראל כץ אישר כי בינו לבין אלבז מתנהל דו שיח בחודשים האחרונים. "יש ביני לבין בני קשר שוטף כבר במשך כחצי שנה. אני אשמח לראות אותו משתלב בליכוד, מאחר ואני חושב שהליכוד צריך לקלוט אנשים מש"ס".

כץ מכחיש אומנם כי מתנהלים מגעים לצירופו של אלבז לקמפיין הבחירות של הליכוד, אבל הוא רואה במעבר שלו, אם יתקיים, אקט סמלי חשוב. "אני בהחלט רואה בו (באלבז) אדם שמסמן אנשי ליכוד שנמצאים בש"ס והגדילו את כוחה מעבר לפרופורציה הסבירה שלה. בני יזם את הקשר ואם הוא יקבל את ההחלטה נקבל אותו בזרועות פתוחות. אם זה ייצא אל הפועל זה יסמן עוד מגמה של תומכי ש"ס שחוזרים לליכוד, בעיקר תומכיו של אריה דרעי".

walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully