וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

הובטחה תמיכת הרב כדורי בש"ס: נכדו יקבל מקום ריאלי ברשימה

4.12.2000 / 8:40

ההסכם בין ש"ס לחצר הרב התקבל לאחר איומים כי הרב יסיר את תמיכתו בתנועה; במהלך הקמפיין תגייס המפלגה מיליון חתימות בקריאה לחון את דרעי; מקורבי דרעי: הוא לא יקים מפלגה נפרדת, אך הרשימה תורכב בתיאום עמו; הרב עובדיה יכריז: מי שלא יצביע שנית עבור ש"ס - הפר נדר

זקן המקובלים, הרב יצחק כדורי, יתמוך בתנועת ש"ס בבחירות הבאות, ובתמורה יקבל נכדו, יוסי, מקום ריאלי ברשימת התנועה לכנסת, כך סוכם בעל פה בין חצר הרב לבין אנשי ש"ס. נכדו של הרב אמר היום ל"גלי צה"ל" כי המיקום שיקבל ברשימה הוא מישני לעומת העובדה ש"יהיה ייצוג הולם לחצר בכנסת". עם זאת כדורי נתן כדוגמא את מקומות שניים עד חמש ברשימה.

ההחלטה להציב את נכדו של הרב ברשימת ש"ס, באה בעקבות איומים מצד מקורבי הרב כדורי, כי אם לא יקבלו ייצוג משמעותי בש"ס הם לא יתמכו ברשימת התנועה לכנסת. אנשי הרב דרשו ארבעה נציגים מטעמם ב-15 המקומות הראשונים ברשימה, אך ייתכן שבסופו של דבר יקבלו רק שניים. אתמול ביקר יו"ר התנועה, אלי ישי, בביתו של הרב כדורי, וזכה לברכתו לקראת הבחירות.

בכנס בחירות ראשון של התנועה, שנערך אתמול בבית ש"ס בירושלים, נשא ישי לראשונה נאום בחירות ללא אריה דרעי לצדו. ישי חשף בכנס כי במהלך קמפיין הבחירות של התנועה, יאספו מיליון חתימות מבית לבית, בקריאה להענקת חנינה לדרעי.

במהלך נאומו אמר ישי: "ש"ס מאוחדת, כל הניסיונות ליצור מחלוקות או קרע בש"ס לא יעזרו". לטענת מקורבי ישי, מטרת הקמפיין לכבול את אנשי דרעי ולאלץ אותם לעבוד למען ש"ס, כך כותב הבוקר "הארץ".

ח"כ הכנסת, שלמה בניזרי, מתומכי ישי, אמר בנוגע לחילופי ההנהגה בש"ס: "עוד לא שקעה שמשו של זה וכבר זרחה שמשו של זה".

ח"כ אליהו סויסה, העומד בראש מחנה דרעי, אמר ל"מעריב" כי יו"ר הסיעה לשעבר אינו מתכוון להקים רשימה נפרדת שתרוץ לבחירות, אולם הוסיף כי הוא אינו מעלה בדעתו שהרכבת רשימת ש"ס תעשה מבלי להתייעץ עם דרעי.

בכוונת מנהיג ש"ס, הרב עובדיה, להכריז כי "מי שהצביע ש"ס וישנה את הצבעתו - כאילו הפר נדר" - זאת במטרה לשמר את כוחה האלקטורלי של הסיעה. דובר ש"ס, יצחק סודרי, הכחיש כי הדבר הוצע באופן רשמי.

ש"ס ממשיכה להתנגד לרעיון שינוי שיטת הבחירות, בטענה כי מדובר ברדיפה עדתית, שמטרתה לחסל את התנועה.

walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully