וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

חרדים: הפטור בשבילנו - כמו אוויר לנשימה

4.12.2000 / 7:10

ביום שישי תסתיים הארכה שהעניק בג"ץ לשר הביטחון להסדיר בחוק את דחיית השירות של בחורי הישיבות; ביהדות התורה זועמים על כך שברק אינו מתכוון לפעול להארכת ההסדר; בכנסת מעריכים כי זוהי הנקמה של ראש הממשלה על תמיכת החרדים בהקדמת הבחירות

אם לא יחולו שינויים של הרגע האחרון יסתיים ביום שישי, השמונה בדצמבר, הסדר דחיית השירות הקבוע בחוק של בחורי הישיבות. ביום זה תפוג הארכה שהעניק בג"ץ לכנסת כדי להסדיר בחקיקה את הנושא.

גלי צה"ל מדווחים הבוקר על זעם של בכירים ביהדות התורה על כוונתו של ראש הממשלה, אהוד ברק, שלא לפעול להארכת ההסדר. אחד מבכירי המפלגה כי "מדובר מבחינתנו באוויר לנשימה ואם ברק ייקח אותו מאתנו נפתח נגדו במלחמת חורמה".

בלשכת ראש הממשלה טוענים כי בעבר כבר הזהירו את המפלגות החרדיות מפעולות כנגד הממשלה. "אמרנו להם שאי אפשר בתקופת בחירות להעריך את הפטור כיוון שזה מהלך לא פופולרי", אמר גורם בלשכת ברק.

היום ייפגש ח"כ משה גפני (יהדות התורה) עם יו"ר ועדת הכנסת סאלח טריף (ישראל אחת) בניסיון לשכנע אותו להגיש לכנסת את הוראת השעה המאפשרת להאריך בשנה נוספת את הסדר דחיית השירות.

ועדת הכנסת אישרה את הוראת השעה הזו אולם ח"כ טריף הודיע כי הוא אינו מתכוון להגיש אותה לכנסת, במחאה על הצבעת החרדים בעד הקדמת הבחירות. "אינני מתכוון לנקוף אצבע בנדון", אמר היום טריף.

ח"כ משה גפני(יהדות התורה) אמר בתגובה לדבריו של טריף כי "אני מקווה שראש הממשלה וח"כ טריף לא ינהגו בחוסר אחריות. אני לא מעלה על דעתי שמה שחסר כעת למדינת ישראל זה מחזה של שוטרים צבאיים הפושטים על ישיבת פוניבז'. לא יקום ולא יהיה, בחורי הישיבה ימשיכו ללמוד".

"הארץ" מפרסם כי בבדיקות משפטיות שערכו בצבא התברר שמהחלטת בג"ץ עולה כי לשכות הגיוס לא יוכלו להעניק דחיית שירות לפי הסדר "תורתו אמנותו" מיום ראשון. אם בכל זאת תוענק הדחייה היא עלולה להיחשב עבירה של בזיון בית המשפט. עדיין קיימת אפשרות כי הפרקליטות תבקש ארכה נוספת, אולם מהחלטת בג"ץ האחרונה עולה כי בג"ץ ייענה לבקשה בחיוב רק אם יחול שינוי בנסיבות, דבר שלא קרה.

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully