וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

מצרים: המוסד השתמש באינטרנט כדי להעביר הוראות לחשוד בריגול

4.12.2000 / 6:52

במחשבו האישי של האזרח המצרי אל-פילאלי המואשם בריגול לטובת ישראל נמצא מידע מודיעיני רב ומפרטים טכנים של ציוד ומתקנים צבאיים; משפחתו של אל-פילאלי אינה מצליחה למצוא עורך דין שייצג אותו במשפט; את ההנחיות הוא קיבל בהודעות אס.אם.אס לטלפון הסלולרי שלו

מאת שי שריג

מפרוטוקול החקירה של שריף אל-פילאלי, האזרח המצרי החשוד בריגול לטובת ישראל, עולה כי אמצעי התקשורת העיקריים להעברת מידע וקבלת הנחיות מקציני מוסד ישראלים היו הדואר האלקטרוני והודעות אס.אם.אס (s.m.s) שנשלחו באמצעות הטלפון הנייד שנמצא ברשותו.

מבדיקת תוכן המידע, שנשמר במחשבו האישי של אל-פילאלי, עולה כי הוא ריכז מידע רב ומפורט על ציוד ומתקנים צבאיים במצרים. בדואר האלקטרוני שלו נמצאו הודעות רבות שעסקו בענייני מודיעין וצבא. בשלושת מכשירי הטלפון הסלולרי שהיו ברשותו נמצאו הודעות כתובות בנושאים דומים, חלקם הגיע מעמיתו הרוסי, החשוד אף הוא בסיוע לאל-פילאלי ובריגול לטובת ישראל.

משפחתו של אל-פילאלי, החשוד בריגול לטובת ישראל, אינה מצליחה לגייס עורך דין שייצג אותו בבית המשפט. הוריו טוענים, כי מרבית עורכי-הדין, אליהם פנו בבקשה להגן על בנם, החשוד בריגול לטובת המוסד, התחמקו בטענה של "חוסר זמן ועיסוק בתיקים משפטיים דחופים נוספים". אמו של הנאשם, סהיר אל-פילאלי, מוסיפה: "מספר עורכי-דין הבטיחו לעיין בתיק התביעה ולחזור אלינו עם תשובה, אך עד כה לא קיבלנו תשובה מעורך דין כלשהו".

walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully