וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

ההורים השכולים: "אולי כשזה בא מאיתנו, אנשים יתמכו בשלום"

3.12.2000 / 22:17

משפחות שכולות פתחו בשביתת רעב למען תהליך השלום בכיכר רבין; "מחנה השלום ספג מכה קשה בתקופה האחרונה, אנו באים הנה לזעוק את זעקת השלום" אמר אחד האבות; בראש הקבוצה עומד יצחק פרנקנטל, שבנו נחטף ונרצח על ידי החמאס; משפחות שכולות פלסטיניות שלחו מכתב תמיכה

מאת גלי סימן-טוב

אוהל מחאה של פורום המשפחות השכולות למען תהליך השלום הוקם היום בכיכר רבין בתל-אביב. הפורום המונה כ-150 משפחות ישראליות החליט להשמיע את קולו "רגע לפני שהחושך יורד ומכסה את אין התקווה, בתחושת אסון" כפי שנכתב בדפים אותם מחלקים ההורים לעוברים ושבים בכיכר.

הורים השכולים החליטו לפתוח בשביתת רעב סמלית וכל יום ישבות רעב הורה אחר. היום שבת רעב יצחק פרנקנטל, יוזם הפורום שבנו נחטף ונרצח לפני שש שנים על-ידי ארגון החמאס.

יונה בר-גור, שבנו זיו מ"פ בצנחנים נהרג בתאונת דרכים לאחר שחזר מפעילות מבצעית, מסביר את הקמתו של האוהל ושביתת הרעב הסמלית: "אנחנו באים הנה לזעוק את זעקת השלום, לקרוא אל הדגל את המחנה הגדול של שוחרי השלום שלצערנו ספג מכה קשה בתקופה האחרונה, ולנסות להפעיל לחץ ציבורי מסיבי על מנהיגי שני העמים ללכת בדרך השלום".

בכל יום, תתקיים באוהל פעילות אחרת שמטרתה להביא לקירוב בין שני העמים. מחר יתקיים שם מפגש של ילדים יהודים וערביים שיציירו שלום, הורים שכולים ערביים אזרחי ישראל יגיעו לתת תמיכה, ושוחרי שלום מכל התנועות יגיעו להזדהות עם ההורים השובתים.

מי שכפי הנראה לא יגיעו, יהיו 120 משפחות שכולות פלשטיניות העומדות בקשר עם הפורום מאז הקמתו. ההורים הישראלים והפלשטינים נפגשים לעיתים קרובות ומדברים על הדרכים להבאת השלום. המפגש האחרון נערך בין קומץ משפחות בלונדון.

לאוהל שהוקם בכיכר שיגרו המשפחות הפלשתינאיות מכתב תמיכה בשלום. "הרגתם את בנינו אבל אנחנו לא מחפשים נקמה אלא שלום ופיוס, היינו רוצים להיות שכנכם הטובים ולחיות בכבוד הדדי, איננו מחפשים פתרונות אשר לא ניתן ליישמם, הפתרונות הפוליטיים אפשריים ובסוף התהליך נכונן שלום", נאמר במכתב התמיכה עליו חתומים 32 משפחות פלסטיניות.

"אנחנו מקווים שאלפי אנשים יגיעו לכיכר לתמוך בדרך השלום, אולי כשזה בא מפיהם של הורים שכולים הציבור יוכל להבין טוב יותר את התסכול", אומר בר-גור שיחד עם שאר ההורים מצפה לעתיד טוב יותר.

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully