וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

אוסטריה: מפלה נוספת למפלגתו של היידר בבחירות מקומיות

3.12.2000 / 21:15

בפעם השנייה בשישה שבועות מאבדת המפלגה הימנית קיצונית במדינה מכוחה; גם מפלגתו של הקאנצלר שיסל לא זכתה להצלחה בבחירות שנערכו במחוז העני ביותר באוסטריה; פרשנים: המפלגה 'נענשת' בגלל פגיעה בשכבות החלשות

מפלה נוספת למפלגת "החירות" הימנית קיצונית באוסטריה מאז זכתה להצלחה נרחבת בבחירות הכלליות האחרונות. המפלגה, בראשותו של יורג היידר, הפסידה בבחירות המקומיות באחד המחוזות במדינה, בפעם השנייה בשישה שבועות. הדבר מראה כי הפופולריות של המפלגה נמצאת בירידה מאז הצטרפותה לממשלה.

זו הפעם השנייה מאז מונה היידר לעמוד בראש מפלגת הימין הקיצוני ב-1986, שכוחה של המפלגה לא גדל בעקבות התמודדות אלקטורלית. גם מפלגת "העם" בהנהגת, קאנצלר אוסטריה, וולפנגאנג שיסל, הקטינה את כוחה בבחירות במחוז בורגנלנד. הנמצחת הגדולה של הבחירות המקומיות במחוז היתה, במפתיע, המפלגה הסוציאל דמוקרטית שכוחה לא נפגע ואף גדל למרות שערוריית בנקים בה היתה מעורבת. הסוציאל מוקרטים זכו לכ-46 אחוז מהקולות. עד כה נספרו רק97 אחוזים מכלל קולות המצביעים.

מצבה של המפלגה הימנית קיצונית באוסטריה ספגה מכה נוספת לפני כחודש וחצי. סקר שפורסם אז חשף כי רק 24 אחוזים מתומכי המפלגה מאמינים שהממשלה עומדת בהתחיבויותיה מתקופת הבחירות.

הפרשנים מעריכים שהמפלגה "נענשת" על ידי הבוחרים בגלל הקיצוצים בתקציב שפגעו בשכבות החלשות. מפלגת "החירות" הבטיחה לבגן על שכבות אלה, כשנכנסה לממשלה. מנהיג הסוציאל דמוקרטים, אלפרד גוסנבאואר, אמר היום כי התוצאות במחוז בורגנלנד, הוא המחוז העני ביותר באוסטריה, משקפות את הביקורת בעם כלפי מדיניות ממשלתו של שיסל.

walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully