וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

משחק עונה ועוד

3.12.2000 / 18:25

הצל

שני מחזורים, כמעט שלושה שבועות, עברו מאז הגיחה פרשת "בת הטובים" לעולמנו. הדינמיקה של התגלגלות הפרשה החלה מתגובות של הלם וזעזוע, המשיכה בניתוחים של פני הדור, העלתה שאלות מוסר מעניינות, שאלות אתיקה עיתונאית מעניינות קצת פחות, ואז עברה לשלב האיום בעונשים. כאן הכדור עבר לידי עורכי הדין ומודיעים אזרחי – מגרש שבו כולם יוצאים מופסדים.

הפרשה הזו הלכה והתמוססה, התוצאה הסופית כבר לא כל-כך חשובה. נשארנו עם צל שרובץ על הליגה. הצל המוכר מדי הזה של חשדנות, בריחה מקבלת החלטות עקרוניות, דילים בחדרי חדרים, עננה של אי אמון. עוד משהו שמעכיר את ההנאה מהמשחק הזה, עוד צל שיושב עכשיו על הכדורגל הישראלי.

משחק העונה

בעונה שעברה היו בערך 40 משחקים שזכו ל'טייטל' "משחק העונה". העונה, כמה שהליגה יותר קטנה וצפופה, נראה שהיא כבר הולכת ונגמרת לנו, בסך הכל אחרי שליש וקצת. למרות שלא מדובר כאן בעימות בין שתי קבוצות שמגיעות למפגש בפורמה מעניינת במיוחד, והתכונה מסביב קצת מלאכותית, יש למפגש מחר משמעות מיוחדת: הוא הדבר היחיד שיכול להחזיק אשליה שנשאר עוד מה לחפש בליגה השנה.

אבל זה רק במידה ובית"ר מנצחת. הפסד של הירושלמים יסגור, ככל הנראה, את הבאסטה סופית (יש לכך היבט חיובי אחד: נוכל להיפטר מכל הביבי-ממבו-ג'מבו של אנשי ההר).

פרשת המרגלים

בסוף השבוע נחשפה במוסף הספורט של עיתון העיר "פרשת ריגול". בהסתמך על עדויות משתי הקבוצות, נטען שם שגורמים במכבי תל-אביב – שחקנים ככל הנראה – העבירו למאמן מכבי חיפה, מאמנם לשעבר אברם גרנט, מידע על ההכנות הטקטיות של הקבוצה, מערכים והרכבים, לקראת המפגש בין השתיים בחודש שעבר.

זה מעניין, זה אמור להטריד את מנוחתם של ראשי מכבי תל-אביב, אבל מצד שני מנקרת התהיה: האם באמת צריך מאמן יריב מידע שכזה על הכנות מכבי למשחק, בכדי לעמוד מולה בכבוד על המגרש? האם יש צורך באינסייד אינפורמיישן מסווג בשביל לפרק את הקבוצה האומללה הזאת?

והרי טיפ למאמני היריבות הבאות של מכבי תל-אביב: תבעטו להם לשער, לכיוון של ואזיר או שטראובר. הכדור כנראה כבר יעשה דרכו פנימה.

אוחנה

הניצחון של בני יהודה בשבת על נתניה רק דחה בשבוע, שבועיים, גג חודש, את הדיון הבלתי נמנע בהישגיו של אלי אוחנה העונה. דיון שדי מפליא שלא התקיים עד כה. אוחנה, שזכה לקרדיט ענקי בתקשורת בתחילת דרכו בשכונה, מוביל את הקבוצה שלו למקום השלישי מסוף הטבלה. כמו שייע.

מישהו רוצה לדבר על הכישלון הנוסף, הנוכחי, של אוחנה המאמן? לא? למה לא? בגל שהוא טוען, כמו בעונה שעברה בבית"ר, שאין לו תקציב גדול מספיק? באמת? אהה, הבנו.

sheen-shitof

עוד בוואלה!

פריצות הדרך, הטיפולים ומה צופן העתיד? כל מה שצריך לדעת על סוכרת

בשיתוף סאנופי

הטוטו

גביע הטוטו, המוסד הדי מוזנח וחורג הזה, שנתפס בדרך כלל כעונש שיש להיפטר ממנו מהר, במת משחק לשחקני ההרכב השלישי ולנבחנים מקג'חיסטן, מתחיל אולי לקבל משמעות אחרת.

אצל מכבי פ"ת, מחזיקת גביע הטוטו מהשנה שעברה שהודחה השבוע על-ידי הכח ר"ג, לקחו את ההפסד ממש קשה. הייתם צריכים לראות את הפנים של יוסי מזרחי והלוזונים. הם הוכו בתדהמה - לקחו להם את גביע הטוטו (ואת הפרס הכספי הלא מבוטל שבצידו...). פ"ת אשכרה נכנסה למשבר. הנה, בשבת אשדוד התארחה בפתח-תקוה ויצאה עם נקודה.

ואולי יש כאן בשורה אופטימית – אם עוד קבוצות אמצע הדרך כמו פ"ת, נטולות יומרות אליפות, יתחילו לקחת את גביע הטוטו בתור טורניר לגיטימי, ועם קצת אפ-גריידינג של ההתאחדות, יוכל להיבנות כאן מוסד תחרותי ראוי נוסף בזירת הכדורגל הלא-תמיד חגיגית שלנו.

3
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully