וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

גידול של 21 אחוז ביצוא היהלומים המלוטשים מישראל

3.12.2000 / 15:07

המפקח על היהלומים בתמ"ס: ירידה של כאחוז ביבוא יהלומי הגלם ועליה של 42 אחוז ביצוא יהלומי הגלם בחודש שעבר, לעומת נובמבר 1999

גידול של 21 אחוז נרשם ביצוא היהלומים המלוטשים ב-11 החודשים הראשונים של השנה, לעומת התקופה המקבילה אשתקד.

סך יצוא היהלומים המלוטשים הסתכם ב-11 החודשים הראשונים השנה ב-5.035 מיליארד דולר לעומת 4.172 מיליארד דולר. יצוא היהלומים המלוטשים בחודש נובמבר הסתכם נטו בסך 522 מיליון דולר לעומת סך של 499 מיליון דולר בחודש נובמבר בשנה שעברה, המהווה עליה של כחמישה אחוז.

סך כל יבוא יהלומי הגלם נטו בחודש נובמבר הסתכם ב-338 מיליון דולר, לעומת 342 מיליון דולר בתקופה המקבילה אשתקד - ירידה של כאחוז. ביצוא יהלומי הגלם נרשמה בחודש שעבר עליה של 42 אחוז לעומת אשתקד.

המפקח על היהלומים במשרד התעשייה והמסחר, עודי שינטל, ציין כי בחודש נובמבר נמשכה העליה ביצוא היהלומים המלוטשים: "עקב כך, ניתן כבר היום לקבוע כי, גם השנה תהייה עליה ביצוא היהלומים המלוטשים של כ-20 אחוז לעומת השנה שעברה, שהייתה בעצמה שנת שיא ביצוא יהלומים מלוטשים. דיווחים המגיעים מארצות הברית מצביעים על מכירות טובות של תכשיטי יהלומים עם תחילת עונת המכירות של חג המולד. כידוע 40 אחוז מכלל מכירות התכשיטים בארה"ב מתבצע בתקופה זו, שבין חג ההודייה לחג המולד".

ארה"ב הינה השוק העיקרי ליהלומים מלוטשים ומהווה 66 אחוז מהיצוא מתחילת השנה. אחריה ניצבות הונג קונג (כ-12 אחוז), בלגיה (כ-6 אחוז) ויפן (כ-4 אחוז).

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully