וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

שני חיילי צה"ל נפצעו מדקירות סכין בצומת א-רם

3.12.2000 / 19:38

מצבו של אחד מהם קשה; פלסטיני התנפל עליו מאחור וחתך את צווארו; התוקף הצליח להימלט מהמקום; הרמטכ"ל: ניכרת ירידה באלימות בשטחים, אך עדיין קיימות התרעות על פיגועים; שני ישראלים נפצעו קל מאבנים ובקבוק תבערה שהושלכו לעבר מכוניתם

השקט היחסי ששורר בשטחים בימים האחרונים הופר בצהריים באזור רמאללה. שני חיילי צה"ל נפצעו בצהריים מדקירות סכין בצומת א-רם. אחד מהם נפצע קשה והועבר לבית החולים עיו כרם כשהוא מחוסר הכרה. הוא נותח וככל הנראה יצא מכלל סכנה. ערבי התנפל עליו מאחור וחתך את צווארו. החיילים שהיו במקום ירו לעבר התוקף, אך הוא הצליח להימלט. הישראלי השני נפצע קל. חייל שלישי של צה"ל פתח באש לעבר הדוקר אולם זה הצליח להמלט.
הפרות סדר התפתחו במקום וכן בצומת איו"ש בין מתפרעים פלסטינים שמיידים אבנים לעבר חיילי צה"ל, שמגיבים בירי כדורי גומי וגז מדמיע.

אזרח ישראלי נפצע קל מאבנים שהושלכו לעבר מכוניתו בכביש המנהרות. נוסעת ישראלית נפצעה קל מבקבוק תבערה שהושלך לעבר רכבה בכביש עוקף חוסן, שם נמשכות הפרות הסדר והעימותים עם צה"ל.
הפלסטינים מדווחים על 15 פצועים, מהם שניים קשה בעימותי היום.
הרמטכ"ל, רב אלוף שאול מופז, ציין היום בישיבת הממשלה כי ניכרת ירידה משמעותית באירועים בשטחים. מופז לא ידע לקבוע בוודאות האם הירידה היא תולדה של צום הרמדאן או נובעת מהוראה של המנהיגים הפלסטינים לאנשי השטח.

עם זאת, הזהיר הרמטכ"ל מפני פיגועים שעלולים להתרחש. "יש עדיין התרעות חמות לפיגועים גם על ידי מכוניות תופת", הוא הזהיר.

walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully