פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   נושאים חמים

   סופרת סינית נשלחה ל-10 שנות מאסר בשל תכנים הומואיים

   בית משפט במזרח המדינה גזר את העונש הכבד על הסופרת, מאחר שהיא גרפה כספים ממכירת "תכנים מגונים". רבים הביעו תדהמה, מאחר שעברייני מין קיבלו בשנים האחרונות עונשים קלים. "מדוע מפחדים מהמילה 'סקס'?"

   ספרים על נשיא סין שי ג'ינפינג מוצגים ביריד כלכלי בשנגחאי, נובמבר 2018 (רויטרס)
   ספרים על חיי הנשיא שי ביריד כלכלי בשנגחאי, החודש (צילום: רויטרס)

   בית משפט בסין גזר עשר שנות מאסר על סופרת שחיברה ספר בעל תכנים הומואיים אחרי שהורשעה בגריפת רווח ממכירת ספרות "מגונה". הסופרת, ליו, הורשעה בבית משפט בווהו במחוז אנחווי שבמזרח המדינה ב-31 באוקטובר אחרי שהוציאה לאור ספר שכלל "פעולות מיניות בין גברים".

   לפי התקשורת הממלכתית, העונש הכבד נגזר עליה מאחר שהרוויחה כ-150 אלף יואן (21,600 דולר) ממכירת יותר מ-7,000 עותקים מספרה.

   ברשתות החברתיות הביעו תדהמה כיצד העונש הזה הגיוני, בעוד שתיקים שעסקו בתקיפות מין הסתיימו עם עונשים קלים יותר.

   אחד הגולשים הזכיר מקרה מ-2010, שבו אדם נכלא ל-18 חודשי מאסר אחרי שהורשע בכליאת ילדים. "אני לא מבין את החוק, אבל יש אנשים שעושים מעשים לא אנושיים כמו אלו ומקבלים רק שנה וחצי מאסר", כתב. "מדוע סין, הגדולה והשופעת, אינה יכולה לסבול את המילה 'סקס?".

   אחרים אמרו כי לספרים מסוג זה יש חשיבות עבור גברים סינים המנסים לגלות את המיניות שלהם.

   "מיגור הפורנו"

   בשנים האחרונות הגבירה המפלגה הקומוניסטית את מאבקה במה שהיא מגדירה כתכנים לא ראויים, לצד האיסור הוותיק על פורנוגרפיה. ביום שבת פתחו הרשויות בקמפיין ל"מיגור הפורנו והפרסום הלא חוקיים" דרך הצעת פרסים בגובה של 600 אלף יואן עבור מי שידווח על תכנים אסורים למשטרה, החל מדצמבר.

   באפריל הכריזה וויבו, המקבילה הסינית של טוויטר, על הסרת התכנים הפורנוגרפיים, האלימים ואלו המכילים יחסים בין גברים. עם זאת, בעקבות זעם ציבורי, היא חזרה בה מהחלטתה.