וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

רפ"ק סילברמן הורשע במסירת מידע חסוי לנמרודי

3.12.2000 / 11:44

הורשע במסגרת עיסקת טיעון, שבה הודה כי סיפק למו"ל "מעריב", עופר נמרודי פרטים על החקירה הסמויה נגדו; מואשם כי לא דיווח לממונים עליו על קשריו עם נמרודי ושיקר כשנשאל על מידע שמסר לשליחו; אמר בתום המשפט: "עשיתי מעשה שטות"

מאת אסף לוי

רב פקד אריה סילברמן הורשע הבוקר במסגרת עיסקת טיעון בשיבוש הליכי חקירה, מרמה והפרת אמונים. לפי הסיכום שהושג, יודה סילברמן בשני האישומים ובתמורה יימחק לו אישום השוחד שיוחס לו בתחילה.

בכתב אישום מתוקן שהגישה הבוקר התובעת, עו"ד נאווה שילר, היא מגוללת את סיפור יחסיו של סילברמן עם מו"ל "מעריב", עופר נמרודי לפני כעשר שנים. באותה עת הורשע נמרודי בפרשת האזנות הסתר, כשסילברמן היה ראש צוות החקירה בתיק נגד ארנון מוזס, מו"ל ידיעות אחרונות. נמרודי ניסה להשפיע על סילברמן וקצינים אחרים במשטרה להמליץ להעמיד לדין את מוזס, בשעה שהוא עצמו היה נאשם.

לאורך כל התקופה, הודה סילברמן, הוא לא דיווח לממונים עליו על הקשרים עם נמרודי למרות שכבר הוגש נגדו כתב אישום וברור היה כי הוא בעל אינטרס כנגד מוזס.

שיתוף פעולה עם ציון ששון

החל מחודש יוני 99 התעורר חשד אצל נמרודי שהמשטרה מנהלת נגדו חקירה. על פי הודאתו של סילברמן, הוא מסר לציון ששון, שהיה שליחו של נמרודי וחברו ומפקדו של סילברמן במשטרה, פרטים על החקירה שמנהלת המשטרה נגד נמרודי. הוא מסר לששון כי חוקרי היחידה הארצית לפשעים בינלאומיים נפגשו עם רפי פרידן, אחד מעדי המדינה בפרשת נמרודי, וכן מסר לו מיהם השוטרים ומיהו ראש צוות החקירה, זאת כאשר החקירה אמורה להיות סמויה וסודית.

סילברמן קיים מספר שיחות טלפון עם נמרודי, כשהוא מעדכן אותו בידיעותיו לגבי החקירה. באחד מהמקרים דיווח סילברמן לממונים עליו כי ציון ששון פנה אליו לברר פרטים על קיום החקירה נגד נמרודי. עם זאת שיקר סילברמן בדיווח שמסר וטען שלא מסר לששון כל מידע מהותי. הוא השמיע למפקדיו הודעה שהשאיר לו ששון בה הוא אומר "תתקשר אליי דחוף. אני רוצה לדעת בקשר לפרידן כי לוחצים אותי מכל הכיוונים". סילברמן ידע שה"לוחץ" הוא נמרודי, אך לא גילה זאת. מפקדיו ביקשו לשמור את ההודעה לצורך הקלטה על מכשיר משטרתי אך ההודעה נמחקה בטרם הוקלטה.

סילברמן גם התבקש לקיים פגישה עם ששון שתוקלט. הוא הסכים, אולם בדרך לפגישה הוא התקשר לששון והזהיר אותו מפני השיחה שתוקלט וכן סיכם איתו כי ישוחחו שיחת חולין תמימה שפרטיה מסוכמים מראש. במהלך השיחה הם קבעו פגישה לשעות הערב. הוא דיווח למפקדיו על מועד הפגישה וסוכם שגם אותה הוא יקליט. אולם, בניגוד לסיכום, הסיר סילברמן את מכשיר ההקלטה לפני הפגישה ויצא לפגוש את ששון.

עו"ד נאווה שילר מבקשת מבית המשפט שנה וחצי מאסר בפועל וקנס שיוטל עליו בגין העבירות בהן הורשע. בצאתו מבית המשפט אמר סילברמן: "לא קיבלתי שוחד ולא הדלפתי. עשיתי מעשה שטות ואחרי שנה של רדיפה החלטתי שאני לא יכול יותר לחוות את זה".

walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully