וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

מקורבי המקובל כדורי מאיימים: אם לא יגדל ייצוגנו בש"ס נקים רשימה נפרדת

3.12.2000 / 10:15

בכוונתם לדרוש ארבעה נציגים מטעמם ב-15 המקומות הראשונים ברשימת ש"ס לכנסת; הערכה: אם תרוץ מפלגה של מקורביו היא תסחוף את תומכי דרעי אליה; שמועות סביב מועמדותו של הרב אורי זהר בראש מפלגה חדשה - "לשחרר את דרעי"

מקורביו של זקן המקובלים, הרב יצחק כדורי, שולחים היום איומים מרומזים כי אם לא יקבלו ייצוג משמעותי בש"ס תמורת תמיכתם ברשימת התנועה לכנסת, ירוצו ברשימה נפרדת.

בכיר בחצר הרב כדורי אמר הבוקר לגלי צה"ל כי בכוונתם לדרוש ארבעה נציגים מטעמם ב-15 המקומות הראשונים ברשימת ש"ס לכנסת.
לדבריו, אם דרישה זו תענה בשלילה ירוצו אנשי הרב כדורי ברשימה עצמאית לבחירות הקרובות. ההערכה היא כי אם תרוץ מפלגה כזו היא תסחוף את תומכי דרעי אליה.

בתוך כך מתרוצצת מזה כמה ימים שמועה עקשנית הטוענת כי הרב אורי זהר יעמוד בבחירות הקרובות בראש מפלגה חדשה שתיקרא "לשחרר את דרעי". בכירים במחנה דרעי אישרו כי יש אמת בשמועה, אך מכחישים כי זהר קיבל החלטה בנידון. המפלגה תעסוק בנושא אחד בלבד - שיחרור דרעי מן הכלא. הרעיון נולד בעקבות לחץ של רבנים החוששים כי בבחירות הקרובות צפויה היהדות החרדית לאבד מכוחה באופן משמעותי והחשש מהתחזקות השמאל. מקורבי המקובל טוענים כי בסופו של דבר ייתן הרב עובדיה את ברכתו למהלך. קשה להעריך כמה הם שווים אלקטורלית אך לא בטוח שניתן לזלזל בהם.

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully