וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

בריטניה: ארגוני הביון רוצים לעקוב אחרי שיחות הטלפון של האזרחים

3.12.2000 / 10:52

עיתון בריטי חושף כי שירותי הביון והמשטרה בבריטניה מעוניינים לקיים מעקב אחרי כל שיחות הטלפון ותנועת האינטרנט במדינה; המעקב נועד לעזור במלחמה בטרור הוירטואלי ובהפצת תמונות פורנו על ידי פדופילים ; פעילים למען זכויות האזרח כבר הודיעו שיילחמו ביוזמה

מסמך שהושג על ידי עיתון "האובזרבר" מגלה כי האמ.איי 5 (המקביל הבריטי לשב"כ), האמ.איי 6 (המקביל הבריטי למוסד) והמשטרה הבריטית, מבקשים ביחד לחוקק חוקים שיחייבו ספקי תקשורת במדינה לעקוב אחר כל שיחות הטלפון, כולל חיבור לאינטרנט, ולשמור את פרטיהן למשך שבע שנים.

לפי המסמך, החוקים החדשים נועדים לבלום את התופעה הגדלה של טרור וירטואלי ברשת האינטרנט, הפצת תמונות פורנו של ילדים על ידי פדופילים, וסחר בסמים דרך הרשת.

במסמך נכתב "אנו מאמינים שפעילות כזו היא ללא ספק חוקית, נחוצה ובפרופורציה הראוייה, וגם חיונית לטובת הצדק". משרד הפנים הבריטי הודה שהוא שוקל את התוכנית בכובד ראש.

ארגונים לזכויות האזרח בבריטניה כבר הזהירו שכוח כזה בידי הארגונים סותר את עיקרון זכויות האזרח ועיקרון הגנת המידע, ועלול לגרור את בריטניה לבית המשפט האירופי לזכויות האזרח בשטרסבורג. "לשירותי הביון ולמשטרה יש תיאבון גדול לאסוף מידע על חיינו הפרטייים, אבל זה רעיון ממש יוצא דופן. דבר כזה יפר את זכויות האזרח ועיקרון הגנת המידע והממשלה צריכה לדחות את הרעיון עכשיו", אמרו.

ההערכה היא כי יידרש סכום של שלושה מיליון לירות שטרלינג להקים את בסיס הנתונים לכל המידע שייאסף, וסכום של תשעה מיליון לאחזקה שנתית.

walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully