המשטרה פרסמה סרטון של אישה מנקה חלונות - עם מסר מאד מטריד

תושבי בריסטול, אנגליה, לא הצליחו להבין מה ניסתה המשטרה לעשות כשפרסמה סרטון של אישה לא מזוהה מנקה חלונות, מנערת מגבות וזורקת זבל. מתברר שהסיבה לכך מלחיצה במיוחד

אסור לפספס
אתר רשמי

מה שנראה כמו סרטון של אישה מבצעת משימות פשוטות בבית מיועד לשמש אות אזהרה למשהו גדול ומבשר רעות. משטרת בריסטול, אנגליה, פרסמה סרטון של אישה מבצעת את מטלות הבית, כמו ניקיון חלונות ומגבות והשלכת זבל - עם התיוג "TellUsWhatYouSee". הסיבה האמיתית לפרסום הקטע המוזר הוא להזהיר את הציבור מפני מה שנקרא "עבדות מודרנית".

הסרטון ה"תמים" הוא למעשה בקשה מהציבור להקדיש יותר תשומת לב לנשים וגברים שמבלים זמן רב בניקיונות. לדברי המשטרה, יש לדווח במידה ועולה חשד ל"עבדות מודרנית" - מצב בו אנשים מנוצלים, בעיקר לעבודות משק בית. לדברי סאמרסט לייב, קורבנות העבדות המודרנית הם אנשים שמאולצים לעבוד במשקי בית פרטיים, תנועתם מוגבלת, הם נאלצים לבצע משימות ביתיות כמו טיפול בילדים וניקיון למשך שעות ארוכות ללא הפסקה. הקורבנות מנהלים חיים מבודדים מאוד ונהנים ממעט חופש אם בכלל. הם אינם זוכים לפרטיות ולעיתים קרובות ישנים על מזרון שמונח על הרצפה בחלק הפתוח של הבית. במקרים מאוד נדירים, הקורבנות מקבלים שכר - וכשזה קורה הוא נמוך מאוד מאחר שמחייבים אותם על מזון ולינה.

עוד באותו נושא

לראשונה בבריטניה: פרסומת בוטה לצעצועי מין שודרה בפריים טיים

לכתבה המלאה
הודעת אזהרה של משטרת בריטניה נגד עבדות מודרנית (צילום: אתר רשמי)

עוד ב"אסור לפספס":

חברת התעופה שמתגאה בדיילות בביקיני מרחיבה את שירותיה
נפתרה התעלומה: למה משמש כפתור הכותפות חסר החשיבות שבמעיל?

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully