וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

שבעים אחוז מבעלי המוגבלויות הקשות בישראל מובטלים

3.12.2000 / 9:08

שיעור האבטלה בקרב העיוורים מגיע ל-72 אחוז, ובקרב החרשים ל-20 אחוז; השיעור הגבוה נובע, בין השאר, מחוסר יישום חוק שיוויון זכויות בתעסוקה לאנשים עם מוגבלויות; היום, יום הנכה הבינלאומי, ייפתח במשרד המשפטים מוקד לטיפול בתלונות על אפליה בתעסוקה לבעלי מוגבלויות


שיעור האבטלה בקרב אנשים בעלי מוגבלויות קשות בישראל מגיע לכ-70 אחוז, בין השאר בשל מעסיקים שאינם מיישמים את החוק האוסר אפליה בתחום התעסוקה. היום ייפתח מוקד לטיפול בתלונות על אפליה בתעסוקה של אנשים עם מוגבלויות. המוקד ייפתח בנציבות לשוויון זכויות לאנשים עם מוגבלויות שפועל מאז חודש אוגוסט במשרד המשפטים. היום יחול היום הבינלאומי לזכויות אדם של אנשים עם מוגבליות.

בישראל כ-600 בני אדם בעלי מוגבלויות קשות, אשר חוסר השתלבות בשוק העבודה היא אחת מהבעיות הקשות ביותר העומדות בפניהם. כ-72 אחוז מהעיוורים מובטלים, וכ-20 אחוז מן החרשים.

חוק שיוויון זכויות לאנשים עם מוגבלויות מחייב ביצוע התאמות סבירות למגבלותיו של עובד, כגון הגמשת שעות עבודה לנפגעי נפש, או גישה פיזית לנכים. לדברי הנציבה, עו"ד אריאלה אופיר, אנשים בעלי מוגבלויות סובלים מאפליה קשה וקיפוח. לטענתה "בניגוד לרגישות הגבוהה של החברה לנכי כוחות הביטחון, כשמדובר בנכים מלידה או מתאונות רק התחלנו לקלוט את הערכים של העולם המערבי".

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully