וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

בכיר פלסטיני: אין שחר לפרסומים בישראל על מו"מ חשאי

3.12.2000 / 9:08

שר ההסברה הפלסטיני: "בטווח הקרוב לא צפוי להתקיים מו"מ כלשהו עם ישראל; איננו מתנגדים לחידוש השיחות, אך בתנאי שישראל תתחייב לסגת לקווי ה- 4 ביוני 67', לפתור את סוגיית הפליטים וליישם החלטות בינלאומיות"; לדבריו קיים סיכוי להגיע להסכם לפני תום כהונת קלינטון


מאת שי שריג

חבר הוועד הפועל של אש"ף ושר התרבות וההסברה הפלסטיני , יאסר עבד רבו, מכחיש בתוקף את הפרסומים על מו"מ חשאי כלשהו, המתנהל בין ישראל לפלסטינים באירופה או במדינה ערבית כלשהי.

בהצהרות ליומון הפלסטיני "אל-איאם" אומר עבד רבו: "לא התנהל שום מו"מ חשאי בין הפלסטינים
לישראל, לא באירופה ולא במדינה ערבית כלשהי. כל הפרסומים בנושא זה הם המצאה ישראלית". הוא
הדגיש כי "גם לא צפוי להתקיים בטווח הקרוב מו"מ כלשהו עם ישראל".

הפלסטינים אינם מתנגדים, באופן עקרוני, לחדש את המו"מ, ציין עבד רבו, אך הם זקוקים לערבויות
שעדיין לא קיימות על מנת לשוב אל המו"מ. "על ישראל להבהיר היטב, אם היא מוכנה ליישם את ההחלטות הבינלאומיות הקשורות לנסיגה לקווי הארבעה ביוני 67', לפתור את סוגיית הפליטים ולהפסיק את משחק הדמים שאליו היא הכניסה את האזור כולו, כאשר רצתה לפגוע במקומות הקדושים לאיסלם".

בתגובה על הצהרות שר החוץ הישראלי, יוסי ביילין, לפיהן ניתן להגיע להסכם עם הפלסטינים עד תום כהונת קלינטון, אמר עבד רבו, כי האפשרות קיימת, אך בתנאי שישראל תהיה מוכנה לבצע את התחייבויותיה על פי ההחלטות הבינלאומיות.

ועדת הבדיקה מגיעה לישראל בעוד שבוע


ועדת הבדיקה הבינלאומית לחקירת נסיבות פריצת "אינתיפאדת אל-אקצה", בראשות חבר הקונגרס האמריקאי לשעבר, ג'ורג' מיטשל, תגיע לאזור ב- 11 לחודש, ובמהלך שלושה ימים תקיים פגישות עם בכירים פלסטיניים, ישראליים, ירדנים ומצריים.
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully