תיעוד: נהג היה שקוע בטלפון - וכמעט מת על מסילת הרכבת בשפיים

נהג מכונית פרץ למפגש מסילה בשפיים וזאת למרות שהופעלו אורות האזהרה והפעמון לשם בטיחות. החשד הוא כי הגבר היה שקוע בסלולרי ולא שם לב שנלכד סמוך לפסים. עובד המקום חילץ את הרכב דקות לפני הגעת הרכבת ומנע אסון

01/11/2018
צילום: רכבת ישראל, עריכה: איתי עמרם

נהג מכונית פרץ הבוקר (חמישי) למפגש כביש מסילה בשפיים וזאת למרות שהופעלו אורות האזהרה והפעמון טרם הגעת הרכבת. החשד הוא כי הנהג היה שקוע במכשיר הסלולרי ולא שם לב כי פרץ את המחסום ונכלא בסמוך לפסים. עובד המקום ששם לב לתקרית - חילץ את הרכב ומנע אסון. בשל האירוע נרשמו עיכובים בתנועת הרכבות באזור אולם לאחר החילוץ - שבה תנועת הרכבות לסדרה.

מתחקיר ראשוני שבוצע בקרב עובדי הרכבת ששהו במקום, עולה כי נהג הרכב הסתכל, ככל הנראה, במכשיר הסלולרי ולכן לא שהה לאורות האזהרה והפעמונים שהופעלו, קודם לירידת המחסום. מפקח מחטיבת הבטיחות של רכבת ישראל דיווח בזמן אמת למוקד הבטיחות, שהתריע בפני נהג הרכבת על הרכב יחד עם המערכות האלקטרוניות לחירום. טכנאי תקשורת הרים את זרוע המחסום באופן ידני וחילץ את הרכב התקוע כדי למנוע התנגשות.

מרכבת ישראל נמסר לאחר התקרית כי "רכבת ישראל שבה ומזכירה לציבור הנהגים ומשתמשי הדרך לנהוג במשנה זהירות ובטיחות בקרבת מסילה ולשמור על החוק בקרבת מפגשי כביש מסילה. מדובר בסביבה מסוכנת המצריכה יתר זהירות ותשומת לב".

עוד באותו נושא

10 דקות של חרדה: הראש של הנוסע נתקע בין הרכבת לרציף שלה

לכתבה המלאה
המחסום יורד והנהג ממשיך בנסיעה(צילום: מערכת וואלה! NEWS, רכבת ישראל)
הנהג חוצה את המחסום ונלכד ליד פסי הרכבת(צילום: מערכת וואלה! NEWS, רכבת ישראל)
תקרית חמורה נמנעה  - נהג מכונית שנעמד במפגש כביש ומסילת רכבת בשפיים ניצל בזכות תושיית עובד הרכבת במקום. אתר רשמי
הרכבת מגיעה והרכב מחולץ(צילום: אתר רשמי)
הרכבת עוברת - הרכב ניצל(צילום: מערכת וואלה! NEWS, רכבת ישראל)
  • שפיים
  • רכבת ישראל

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully