וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

ייגנז כתב האישום נגד דרעי בפרשת בר-און

3.12.2000 / 8:10

בהתייעצות בלשכת היועץ המשפטי לממשלה הוחלט שלציבור אין עניין בהליכים משפטיים נוספים נגד דרעי, שהחל בינתיים לרצות את מאסרו; בפרשה, שנחשפה לפני כארבע שנים, נחשד דרעי כי דאג למינויו של רוני בר-און לתפקיד היועץ המשפטי לממשלה תמורת הבטחה להקל במשפטו האישי

היועץ המשפטי לממשלה, אליקים רובינשטיין, ופרקליטת המדינה, עדנה ארבל, יודיעו השבוע על גניזת כתב האישום שהוכן נגד אריה דרעי בפרשת בר-און.

"ידיעות אחרונות" מפרסם הבוקר כי בדיון שהתקיים לאחרונה בלשכת היועץ המשפטי לממשלה, הוחלט כי לציבור אין עניין בהליכים משפטיים נוספים נגד דרעי, ולכן יש לסגור את התיק בפרשה. מקור משפטי בכיר הוסיף כי יש לסגור את התיק בשל הזמן הרב שעבר מאז פורסמה הפרשה וגם משום שדרעי הוא היחיד נגדו הוחלט להגיש כתב אישום, למרות שגם שאר המעורבים בפרשה "לא היו שיות תמימות".

"פרשת בר-און" הסעירה את המדינה לפני כארבע שנים, לאחר שנחשפה על ידי כתבת ערוץ 1 איילה חסון. לפי חסון, יזם אריה דרעי את מינויו של רוני בר-און לתפקיד היועץ המשפטי לממשלה, תמורת הבטחה ממנו כי ידאג לעסקת טיעון במשפטו האישי של דרעי. לפי הפרסומים, לקח חלק שר המשפטים דאז, צחי הנגבי, במינויו של בר-און, וראש הממשלה בנימין נתניהו הסכים לתמוך במינוי, בתמורה להבטחה מדרעי כי ש"ס תתמוך בהסכם פינוי חברון.

בעקבות הידיעה, הורתה פרקליטת המדינה לפתוח בחקירת הפרשה, ולאחר חודשיים המליצה המשטרה להגיש כתבי אישום נגד דרעי, נתניהו והנגבי. ארבל ורובינשטיין לא קיבלו את ההמלצות לגבי נתניהו והנגבי, בנימוק של חוסר ראיות מספיקות, אולם החליטו להגיש כתב אישום נגד דרעי על מעורבותו.

בינתיים המשיך להתנהל משפטו האישי של דרעי, שהואשם בעבירות שונות, ביניהן קבלת שוחד, בעת שהיה שר הפנים. משפטו של דרעי הסתיים השנה והוא נדון לשלוש שנים מאסר, אותן הוא מרצה בכלא "מעשיהו".

נגד דרעי ממשיך להתנהל משפט "ציבורי", בו הוא נאשם בעבירות של מרמה והפרת אמונים בקשר לכספים שהועברו לתנועת ש"ס, בעת שכיהן כשר הפנים ומנכ"ל המשרד, בשנות ה-80.

walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully