וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

לילה של חילופי אש בשטחים

2.12.2000 / 22:17

פלסטינים יורים על עמדת צה"ל ליד קלקיליה; כוחות צה"ל משיבים באש; לא דווח על נפגעים; חילופי אש גם בפסגות ובגוש קטיף; שני חיילי צה"ל ואזרחית ישראלית נפצעו קל בתקריות אלימות בשטחים; צעיר פלסטיני נהרג בצומת איו"ש; לטענת הפלסטינים, ההרוג היה חשמלאי שעבד במקום

שני חיילי צה"ל ואזרחית ישראלית נפצעו קל ופלסטיני אחד נהרג במספר תקריות אלימות שאירעו במהלך היום בשטחים.

חילופי אש מתנהלים הלילה בין חיילי צה"ל לפלסטינים בפסגות ובגוש קטיף. לא נמסר על נפגעים. אש נפתחה גם לעבר עמדת צה"ל ליד קלקיליה. חיילי צה"ל השיבו אש לעבר מקורות הירי. לא דווח על נפגעים.

הערב נפצעה קל אזרחית ישראלית מידויי אבנים לעבר מכוניתה בכביש ארם שבצפון ירושלים. בחברון היו היום חילופי אש בין פלסטינים לכוחות הביטחון באזור הקסבה. הפלסטינים ירו לעבר עמדת צה"ל במקום והחיילים השיבו באש. שני חיילי צה"ל נפצעו קל, הם טופלו במקום.

במהלך היום פתחו הפלסטינים באש לעבר מוצבי צה"ל בסמוך לנווה דקלים ולעבר חיילי צה"ל על גדר המערכת, צפונית לכיסופים. כוחות הביטחון השיבו באש לעבר מקורות האש.

בצהריים נהרג פלסטיני בצומת איו"ש סמוך לרמאללה. לטענת הפלסטינים ההרוג היה חשמלאי שעבד בבנין הצופה למחסום צה"ל ונורה בידי צלף ישראלי. בצה"ל טוענים כי ירו בדמות חשודה שזוהתה בבניין שממנו נורות יריות לעבר חיילי צה"ל. החיילים שהבחינו, ככל הנראה, בצעיר, שהחזיק מקדחה בידו, חשבו בטעות כי מדובר באקדח ולכן ירו בו למוות. בכיר בצה"ל אמר לגלי צה"ל: "אנחנו לא יודעים מה היה המקצוע שלו. ראינו שיורים עלינו והשבנו אש".

במהלך שעות היום נזרקו בקבוקי תבערה לעבר מוצב צה"ל בגבול ישראל מצרים, סמוך לרפיח. גם בציר קרני נצרים ובסמוך למחסום כיסופים היו התקהלויות של פלסטינים. על גדר המערכת, צפונית לכיסופים הבעירו פלסטינים צמיגים.

ברגותי: אין בכוונתנו להפסיק את האינתיפאדה

מנהיג הפתח בגדה, מרואן ברגותי, אמר שהפלסטינים לא מתנגדים למשא ומתן עם ישראל, אך אין בכוונתם להפסיק את האינתיפאדה במידה ויתחדשו השיחות בין הצדדים. לטענת ברגותי יש להמשיך בדרך האלימות כיוון שלחצי האינתיפאדה הם המפתח להצלחת המגעים.

"לאינתיפאדה יש חיים משלה והיא צריכה למרר את חיי המתנחלים ולהוכיח לישראלים שלכיבוש יש מחיר כבד", אמר ברגותי. הוא הוסיף כי יש לפרוס כוח בינלאומי שיגן על הפלסטינים ולא רק ישמש חוצץ בינם לבין חיילי צה"ל.

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully