וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

הפסקת אש בקשמיר: פקיסטן הורתה לכוחותיה לנצור את נשקם

2.12.2000 / 17:55

המדינה הכריזה על מדיניות של "איפוק מירבי"; הצעד בא בתגובה להפסקת אש חד צדדית עליה הכריזה הודו, לרגל חודש הרמדאן; המורדים המוסלמים בחבל טוענים כי ההודעה ההודית היא לא יותר מתעמולה

פקיסטן הורתה לחייליה לנצור את נשקם לאורך קו הגבול בינה לבין הודו, בחבל קשמיר. ההוראה ניתנה במסגרת מדיניות חדשה, של איפוק מרבי, עליה הכריזה המדינה במטרה להגיע להפסקת אש בסכסוך הדמים על השליטה בחבל.

שר החוץ של פקיסטן, אינמול ח'ק, אמר כי הוא מקווה שהודו תגיב על ההודעה הפקיסטנית בהפסקת הירי מעבר לגבול. הצעדים בהן נקטה פקיסטן באו בתגובה להודעה של דלהי על הפסקת אש חד צדדית בסכסוך, במהלך חודש הרמדאן, שהחל ביוני שני האחרון.

שר החוץ הפקיסטני אמר שהוא מצפה לשיחות בין הודו, פקיסטן וארגון הגג של המורדים המוסלמים בקשמיר - החוריאט. עד כה סירבה הודו לצרף את פקיסטן לדיונים על עתידו של חבל קשמיר. שתי המדינות נלחמו כבר שלוש מלחמות, מאז זכו בעצמאות בשנת 1947. שתיים מהן היו על השליטה בחבל קשמיר. מאבקם של המורדים המוסלמים על השליטה בחבל, שרוב תושביו מוסלמים, החל בשנת 1989, ונהרגו בו עד עכשיו יותר מ-34 אלף בני אדם. רוב ארגוני המורדים בחבל טוענים, כי הפסקת האש עליה הכריזו ההודים היא לא יותר מצעד תעמולתי.


0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully