וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

הישג להומוסקסואלים בגרמניה: המדינה תכיר בנישואים חד מיניים

2.12.2000 / 17:00

החוק החדש ייכנס לתוקפו באחד בינואר, אך הזוג הראשון יוכל להינשא רק ביוני; הזוגות ייהנו מהטבות כלכליות מהן נהנים זוגות הטרוסקסואלים, אך לא יוכלו לאמץ ילדים; חברי ארגון נוצרי גרמני: החוק החדש - ההתקפה הגדולה ביותר על מוסד הנישואין מזה עשרות שנים

הבית העליון של הפרלמנט הגרמני, הבונדסטאג, אישר חוק חדש המאפשר נישואים של זוגות חד מיניים. יחצ"נים שהובילו את מסע ההסברה, שקדם לקבלת החוק החדש, אמרו כי הוא יפסיק את האפליה הכלכלית נגד זוגות של הומוסקסואלים ולסביות.

החוק ייכנס לתוקפו באחד בינואר, אבל טקס הנישואים הראשון שייערך בעקבותיו, לא צפוי לפני יוני. החוק מתיר למדינות הפדרליות בגרמניה, להחליט היכן ייערכו טקסי הנישואין. באזורים שמרניים במיוחד, כמו בוואריה, הציעו הרשויות כי הזוגות החד מיניים יוכלו להתחתן במשרדי מועצת המחוז.

חברים בארגון הבווארי, האיחוד הסוציאלי נוצרי (CSU), הגדירו את החוק החדש, כהתקפה הגדולה ביותר על מוסד הנישואין מזה עשרות שנים.

התקנות החדשות מאפשרות לבני הזוג להתאחד תחת שם משפחה אחד, לחלוק ביטוח על משק הבית שלהם ולקבל זכויות של קרובי משפחה בקבלת החלטות רפואיות גורליות. החוק החדש יחול גם על אזרחים זרים בגרמניה. בית המחוקקים לא קיבל את כל הסעיפים שנכללו בחוק, ומנע בין השאר אימוץ ילדים על ידי זוגות חד מיניים.

הולנד ומדינת ורמונט בארה"ב אישרו כבר בעבר חוקים המעניקים מעמד רשמי לנישואים בין זוגות חד מיניים. בקנדה עדיין מתקיים ויכוח ציבורי בנושא.

walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully