וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

מלך ירדן: "השלום היא האופציה היחידה שיש לערבים ולישראל"

2.12.2000 / 11:38

בראיון למגזין אמריקאי מדגיש עבדאללה כי תהליך השלום נמצא כעת בסכנה הגדולה ביותר מאז החל בוועידת מדריד; עבדאללה נוזף: "לבני עמנו מגיע יותר מאשר כניסה לעימות נוסף"; ומרגיע: "ירדן הקריבה המון למען השלום, וכך תמשיך לעשות גם בעתיד"

מאת שי שריג

"אני מאמין כי אין אלטרנטיבה לשלום צודק, כולל ויציב במזרח התיכון. השלום הוא האופציה היחידה של הערבים, כמו גם של הישראלים", אמר מלך ירדן, עבדאללה, בראיון לכתב-עת אמריקאי "מידל איסט אינסייט", העוסק בענייני המזרח התיכון.

עבדאללה הוסיף בראיון כי תהליך השלום נמצא כעת בסכנה הגדולה ביותר מאז החל בוועידת מדריד. "הצורך לגלות אומץ לב, מנהיגות ועמידה איתנה בעד השלום, דרוש וחשוב כעת יותר מאי-פעם".

בהתייחסו לאירועי השבועות האחרונים בין ישראל לפלסטינים שב ומדגיש המלך כי "רק שלום צודק וכולל, שיממש את זכויות עמי האזור ושאיפותיהם, הוא הדרך היחידה להבטחת ביטחון ושקט במזרח התיכון".

עבדאללה מצהיר כי הוא מחוייב לדרך השלום ואומר: "עשינו כברת ארוכה לקראת הפיכת השלום למציאות באזור. אל לנו לתת להזדמנות זו לחמוק מידינו. לבני עמנו מגיע יותר מאשר כניסה לעימות נוסף, שהשלכותיו תהיינה חמורות מאוד. ירדן הקריבה המון למען השלום, וכך תמשיך לעשות גם בעתיד. אנו נמשיך לפעול עם כל הגורמים הנוגעים בדבר כדי להבטיח, שתהליך השלום יגיע למטרתו סופית".

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully