וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

גורם ביטחוני: איראן, עיראק וסוריה החלו בשיתוף פעולה צבאי

2.12.2000 / 11:32

איראן מעוניינת בהעברת נשק וציוד לחיזבאללה; טורקיה עצרה משלוח של נשק שהיה בדרכו מאיראן ללבנון; המגזין הצבאי ג'יינס: ההנהגה הקיצונית באיראן מנצלת את ההסלמה בעימות הישראלי-פלסטיני לדרוש גידול משמעותי ביכולות הצבאיות שלהגורם צבאי בכיר אמר אתמול בתדרוך לכתבי סוכנויות הידיעות הזרות בישראל כי במערכת הביטחון מעריכים שאיראן, עיראק וסוריה החלו בשיתוף פעולה צבאי. הגורם הצבאי ציין כי לאיראן אין כל קושי לשגר ציוד לחיזבאללה, למרות שטורקיה עצרה באחרונה משלוחים כאלו שהיו בדרכם מאיראן ללבנון.

בתוך כך מפרסם בסוף השבוע המגזין הצבאי ג'יינס דיווח כי ההנהגה הקיצונית באיראן מנצלת את ההסלמה בעימות הישראלי פלסטיני לדרוש גידול משמעותי ביכולות הצבאיות של איראן.

בפגישה שנערכה לאחרונה בין שר ההגנה האיראני, עלי שמחאני לראשי הממשל דרש שמחאני להגדיל את יכולותיה הצבאיות של איראן. שמחאני גילה כי איראן קרובה לייצור טילי שיוט קרקע-ים. בנסוף דיווח בפגישה על השלמת רבע מפרוייקט טילי הנ"מ שמפתחת ארצו.

משרד ההגנה הרוסי אישר אתמול כי שר ההגנה של רוסיה, איגור סרגייב, יבקר באיראן במהלך החודש הבא. רוסיה הודיעה באחרונה שתחדש את מכירת הנשק לאיראן.

walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully