וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

פרקליטיו של פינושה - נערער על ההחלטה להעמידו לדין

2.12.2000 / 11:16

רודן צ'ילה לשעבר שב ממעצר בית בבריטניה שם נקבע כי הוא אינו כשיר לעמוד לדין; ביום שישי החליט שופט צ'ילה לעצור של פינושה במעצר בית עד להעמדתו לדין; פינושה בן-85 מואשם בפגיעה בזכויות אדם בתקופת שלטונו במדינה; ב"טיהורים" שביצע נעלמו למעלה מ-3,000 פעילי שמאל ו

פרקליטיו של רודן צ'ילה לשעבר, אוגוסטו פינושה מתכוונים לערער היום על החלטתו של שופט צ'ילה ביום שישי לעצור את פינושה במעצר בית עד להעמדתו לדין.

פינושה בן ה-85 שב לצ'ילה ממעצר בית בבריטניה שם ניקבע כי הוא לא כשיר לעמוד לדין בגלל מצב בריאותו. הדיקטטור פינושה מואשם בפגיעה בזכויות אדם בתקופת שלטונו במדינה בין השנים 1973-1990 - כך קבע לפי שופט בית המשפט בבירת צ'ילה.

בתקופת שלטונו של פינושה נערכו "טיהורים" רבים של מתנגדי השלטון - על פי ההערכה נחטפו ונרצחו כ-3200 פעילי שמאל ואנשי ביטחון שהתנגדו למשטרו.

לפני כשלושה חודשים קבע בית המשפט כי חסינותו של פינושה תוסר וחוות דעת רפואית קבעה שהוא כשיר לעמוד למשפט. עורכי דינו של פינושה טענו כי לא ניתן להעמידו לדין מתוקף חוקת המדינה המעניקה לו חסינות לכל חייו. התקנה הוספה לחוקה בשנת 1980 על ידי פינושה עצמו.
הרודן הקשיש שב לצ'ילה בחודש מארס האחרון לאחר 16 חודשי מעצר בבריטניה. בית המשפט באנגליה דחה את בקשת ההסגרה שהגישה ספרד, באשמת רצח אזרחים ספרדים בצ'ילה בתקופת שילטונו. בריטניה החליטה לגרש את פינושה חזרה לצ'ילה שם נפתחו נגדו הליכים משפטיים שיזמו אירגוני זכויות האדם.

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully