וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

כף ידי השמאלית

2.12.2000 / 11:03

אוסטרלי ביקש מרופאיו לכרות את היד שהושתלה לו בשל כאבים עזים ביד המושתלת; הרופאים: הוא לא נוטל את התרופות שנרשמו לו

מאת מוטי גל

לפני שנתיים היה קלינט האלאם המאושר באדם. ידו נכרתה בתאונת מסור חשמלי בזמן שריצה עונש מאסר בבית הכלא, אולם הרופאים בבית החולים אדוארד הריוט בצרפת גילו תושיה רבה , ולמזלו של האלאם נמצאה יד תואמת של אופנוען בן 41 שמת בתאונת דרכים קטלנית. היד החדשה הושתלה בהצלחה בניתוח מהפכני בן 13 שעות, אולם האלאם נדרש ליטול תרופות אחדות.

השבוע, פנה האלאם לבית החולים סט מרי בלונדון בבקשה לכרות את ידו, אולם הרופאים מסרבים לכרות אותה, שכן לטענתם הוא אינו נוטל את התרופות הדרושות להפחתת הכאבים. "החוק הצרפתי אוסר לבצע את הכריתה" אמר פרופ' זאן-מיכאל דוברנרד, שהוביל את צוות המנתחים בניתוח ההשתלה שנערך בשנת 1988. "חייו של המטופל אינם מצויים בסכנה ואנו שבעי רצון ממצבו הבריאותי" אמר דוברנדרד במסיבת עיתונאים.

לטענתו של האלאם, הוא איבד את התחושה בידו, וכאבים עזים תוקפים אותו חדשות לבקרים ביד המושתלת. לדברי העיתון הבריטי "דיילי מייל", הגיע האלאם עד עיר ההימורים לאס וגאס, כשהוא תר אחר רופא שיסכים לכרות את ידו. הוא מאשים את הרופאים ב"גאווה" המונעת מהם להיענות לבקשתו. אולם מנגד טוענים רופאיו כי סירובו ליטול את התרופות עלול לגרום לדחיית השתל. "זוהי השתלה אשר יכולה להצליח ממש כמו השתלת לב כבד או כליה", אמרו רופאיו. עם זאת עומד האלאם בעקשנותו, והוא ממשיך בחיפוש אחר מרכז רפואי אשר יסכים לבצע את הכריתה.

walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully