וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

החיזבאללה דוחה ההאשמות: לא התחזינו לחיילי או"ם כשחטפנו את חיילי צה"ל

2.12.2000 / 10:01

בכיר בארגון: זוהי המצאה של הישראלים; דובר יוניפי"ל: ציוד של האו"ם אכן נמצא בכלי הרכב שנותרו בזירת האירוע; שליח האו"ם, מוראטינוס: לבנון הבטיחה לדאוג לשקט באזור הדרום; החיזבאללה לפלסטינים: הגבירו הפיגועים נגד ישראל

מאת שי שריג

ארגון החיזבאללה דוחה את טענת ישראל, כי אנשיו התחזו לחיילי או"ם תוך שימוש בדגלים, מדים, ציוד, קשר ואולי אף בכלי רכב של כוחות יוניפי"ל, במבצע חטיפת שלושת חיילי צה"ל באזור הר דב.

חבר הפרלמנט הלבנוני מטעם החיזבאללה, מוחמד ראעד, אומר בתגובה להאשמות ישראל כי "סיפור זה הוא פרי דמיונם של הישראלים כדי לתרץ את העובדה שצעדי הביטחון שהם נקטו באזור נכשלו ושהם אינם יכולים למנוע פעולות צפויות שכאלה באזור". סגן מזכ"ל החיזבאללה, השייח' נעים קאסם, מוסיף: "העובדה שישראל טורחת לפרסם מידע שכזה באיחור, מוכיחה כי היא עדיין איננה יודעת כיצד לצאת מן המצוקה אליה נכנסה בעקבות מבצע החטיפה".

דובר יוניפי"ל בלבנון, טימור גוקסל, אמר בתגובה, כי מדים ולוחיות רישוי של האו"ם אכן נמצאו ברכב שבו השתמשו החוטפים וכי האו"ם הביע מחאה רשמית על כך בפני ממשלת לבנון וארגון החיזבאללה.

בתוך כך, הדגיש שליח האיחוד האירופי, מוראטינוס, שביקר בימים האחרונים בסוריה ובלבנון, כי ראש ממשלת לבנון, רפיק אלחרירי, הבטיח לו "לדאוג לשמירה על השקט והביטחון באזור הדרום". מוראטינוס שב ודרש מממשלת לבנון לפרוס את צבאה בדרום המדינה על מנת להבטיח את היציבות באזור.

ואילו החיזבאללה קרא היום לפלסטינים להחריף את מאבקם כנגד ישראל במהלך חודש הרמדאן. בכיר באירגון אמר, כי על יו"ר הרשות הפלסטינית, יאסר ערפאת, להימנע מכל מגע מדיני או בטחוני עם ישראל, זאת מכיוון "שההתקוממות מצליחה להביס את הישראלים".

ישראל הזהירה את סוריה כי אם זו לא תרסן את החיזבאללה, עלול המצב להיגרר למלחמה. מקור בטחוני ישראלי בכיר מסר כי סוריה מעודדת את החיזבאללה לפעול כנגד ישראל מתוך שטח לבנון, והזהיר כי ישראל מסוגלת לפגוע קשות בכוחות הסורים בלבנון.

walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully