וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

לפחות 12 הרוגים בהתמוטטות מרכז מסחרי בסין

2.12.2000 / 18:04

סדק גדול הופיע בתקרת הקניון דקות ספורות לפני ההתמוטטות; חשש לחייהם של 100 מהמבקרים ששהו באותה שעה במקום; ההערכה היא כי שתי קומות שהוספו שלא כחוק לקניון יצרו עומס משקל רב מדי על היסודות; שלושה ממנהלי החברה המתכננת הושעו מעבודתם ונחקרו במשטרה

לפחות 12 הרוגים ולמעלה מ-20 פצועים בהתמוטטות מרכז קניות מסחרי בעיר דונגאן, בדרום מזרח סין. למעלה מ-100 אנשים היו בתוך הקניון בזמן האסון ולא ידוע כמה מתוכם הצליחו להימלט.

שירותי ההצלה הפסיקו הבוקר את נסיונות החילוץ וכעת נותר רק לפנות את ההריסות במטרה לאתר את גופות ההרוגים. ההערכה היא כי ההתמוטטות קרתה בגלל עומס יתר על יסודות הבניין, לאחר שבעל הקניון הקים ללא אישור חוקי מהרשויות קומה שלישית נוספת.

הקניון נחשב ליעד קניות פופולרי במיוחד, והוא נמצא מרחק שעת נסיעה מהונג קונג. דוברת רשמית מטעם המדינה מסרה, כי לפני ההתמוטטות הופיע סדק גדול שהצביע על האסון הנורא שעומד להתרחש. אחת הניצולות באסון, וונג ג'ינגג'ינג, סיפרה בבית החולים כי הקונים בקניון שהבחינו בסדק היו מודאגים. "מספר אנשים אמרו שזה לא נורא, אז המשכנו", סיפרה. "הבניין התפורר וכעבור שתי דקות התמוטט", סיפר עד ראיה אחר.

גורמים רשמיים בדונגאן מסרו, כי עובדי הבניין הוסיפו שלא כחוק שתי קומות לקניון, בנוסף לקומה שאושרה. שלושה ממנהלי חברת התכנון הושעו מעבודתם ונחקרו במשטרה. לאחר בדיקה ראשונית התברר כי החברה סיימה לבנות גג חדש לקניון לפני שהוא קרס. מנהל התחזוקה של הקניון סיפר כי התריע לפני ימים אחדים, בפני החברה כי תקרת הקניון שוקעת. החברה התעלמה מהפצרותיו.

האסון הכבד אינו היחיד שפקד את סין בתקופה האחרונה. ממשלת סין מנסה להילחם בתופעה על ידי הצבת סטנדרטים גבוהים יותר לבניה. בשנה שעברה נהרגו ארבעים בני אדם בהתמוטטות גשר. לפני שבוע התמוטט גשר נוסף, והביא לפציעתם של 19 בני אדם ביניהם חמישה פצועים קשה.

walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully