וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

גינוי חריף לישראל במועצת האו"ם

2.12.2000 / 8:42

למעט ארה"ב התייצבו מדינות העולם נגד ישראל בדרישה לשנות את מדיניותה בירושלים ואף דרשו ממנה לשגת מרמת הגולן; הנציג הפלסטיני באו"ם: הגינוי - הוכחה לבדידות ישראל בעולם; השגריר יהודה לנקרי: למרות האלימות נמשיך במאמץ להשיג שלום


מועצת האו"ם שהתכנסה אתמול בניו יורק גינתה בחריפות את מדיניות ישראל בירושלים וקראה לה לשגת מכל השטחים הכבושים, בתוכם גם רמת הגולן.

החלטת הגינוי התקבלה פה אחד, רק ארה"ב נעמדה לצד ישראל והגדירה את הגינוי כ"לא רציני". לדברי מקורות בוושינגטון ירושלים היא המפתח לסיום הסכסוך בין ישראל לבין הפלסטינים. הנציג הפלסטיני באו"ם, נאסר אל קידוואה, אמר לאחר ההצבעה כי היא מראה שישראל מבודדת בעולם והיא אינה יכולה להמשיך להתעלם מדעת רוב המדינות.

"הגינוי אתמול מורה לישראל כי התנהגותה אינה מתקבלת על דעת אומות העולם ועליה לשנות את צעדיה", הוסיף אל קידוואה.

שגריר ישראל באו"ם, יהודה לנקרי, אמר בתגובה על ההאשמות כי ישראל מנסה להחיות את תהליך השלום ואת ערוץ ההידברות בין הצדדים, זאת למרות פרץ האלימות של החודשיים האחרונים. לנקרי התייחס גם להסלמה בגבול לבנון ואמר כי איראן היא שמגבה ותומכת בחיזבאללה במאבקו נגד ישראל. "איראן דוחפת את החיזבאללה לבצע פיגועים נגד ישראל ונגד מטרות יהודיות בעולם", הדגיש. שגריר איראן באו"ם מיהר להגן על בני טיפוחיו ואמר בתגובה כי החיזבאללה אינו ארגון טרור אלא "אירגון חופש הפועל לשחרור אדמות כבושות".

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully