ממשלת איטליה העבירה צו שיקל על גירוש מהגרים שהורשעו בעבירות חמורות

הקואליציה הפופוליסטית אישרה שורת צעדים שיאפשרו לרשויות לגרש ולבטל אזרחות של מהגרים מבלי להמתין לסוף ההליכים המשפטיים. המהלך עוד זקוק לאישור הפרלמנט

סוכנויות הידיעות
24/09/2018
צילום: רויטרס, עריכה: תום זואילי

ממשלת איטליה העבירה היום (שני) צו שיקל עליה לגרש מהגרים ולבטל את אזרחותם, במקרים שהם יורשעו בעבירות חמורות, כמו אונס ותקיפה. כיום זה אפשרי רק בסיומו של תהליך משפטי ממושך.

שר הפנים מתאו סלביני, מנהיג מפלגת הימין הקיצוני "ליגה" שמשמש גם סגן ראש הממשלה, תיאר זאת "צעד קדימה להפיכת איטליה לבטוחה יותר". סלביני, שמאז הרכבת הממשלה ביוני מוביל קו תקיף נגד הגירה, הוסיף כי במסגרת הצו הממשלתי מבקשי מקלט שיואשמו בסחר בסמים יאבדו את בקשתם.

הצעדים הללו זקוקים לאישור הפרלמנט, שבו לממשלה יש רוב. ה"ליגה" מרכיבים קואליציה עם מפלגת "תנועת חמישה כוכבים" הפופוליסטית מאז יוני האחרון.

בחודש שעבר נפתחה נגד סלביני חקירה אחרי שסירב לאפשר ל-150 מהגרים שהיו תקועים בלב ים להיקלט בנמל בסיציליה.

סלביני(צילום: רויטרס)

במקביל, ספינת סיוע הפועלת בים התיכון אמרה כי הרישום שלה בפנמה בוטל בלחץ הממשלה ברומא. ה"אקווריוס" היא הספינה הפרטית האחרונה המסייעת להציל מהגרים המנסים להגיע מלוב לאירופה והיא בדרכה לנמל מארסיי עם 58 נוסעים.

ללא רישום חדש, הספינה תישאר תקועה בנמל. הספינה מופעלת על ידי ארגוני הסיוע "רופאים ללא גבולות" ו-"SOS בים התיכון" והיא קוראת לממשלות אירופה לסייע לה דרך רישום חדש או שכנוע פנמה לחזור בה מהחלטתה.

סלביני, שבעבר תיאר את ספינות הסיוע כ"שירות מוניות" למהגרים", הכחיש כי איטליה הפעילה לחץ על פנמה בנושא. ה"אקווריוס" פועלת בים התיכון מאז פברואר 2016 והיא נקלעת מעת לעת למוקד מחלוקות דיפלומטיות סביב המקום שבו היא תעגון.

עוד בוואלה!

חביב הסלבס: האי היווני הסודי שכנראה לא הכרתם

בשיתוף לשכת התיירות של יוון

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully