וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

ביילין: "אפשר להגיע להסכם שלום תוך 50 יום"

2.12.2000 / 7:28

שר המשפטים יפגש הערב עם היועץ לבטחון לאומי של הנשיא קלינטון, סנדי ברגר בוושינגטון. לדבריו, ישראל עדיין רוצה, למרות האירועים, להגיע להסכם קבע עד סיום כהונתו של קלינטון ב-20 בינואר; ביילין משוכנע ש"ערפאת הוא עדיין הפרטנר"; בן עמי דוחה הגעת המשקיפים

שר המשפטים, יוסי ביילין, אמר אתמול בוושינגטון כי הוא עדיין מאמין שיש סיכוי להגיע להסכם עם הפלסטינים עד ה-20 בינואר, תאריך סיום כהונתו של הנשיא קלינטון.

ביילין נפגש עם היועץ לבטחון לאומי של הנשיא, סנדי ברגר ובכירים אמריקאים נוספים בצוות השלום. במסיבת עיתונאים בשגרירות ישראל בוושינגטון אמר ביילין שישראל רוצה להגיע לשלום: "אנו מוכנים להסדר קבע. ישראל מאמינה שסיכוי להגיע להסכם כזה וחתום עליו בחמישים הימים הבאים".
ביילין הדגיש כי למרות ההצהרות בישראל "יש לישראל פרטנר ושמו מר יאסר ערפאת". לדבריו, נסיון הממשלה להגיע להסכם לא מושפע מההחלטה להקדים את הבחירות.
"אנו יודעים שהסדר קבע דורש מחיר כבד וישראל מוכנה לשלם אותו אבל לא בכל מחיר", אמר.

"ישראל דוחה את ההצעות לשגר לשטחים כוח משקיפים בלתי חמושים",
כך הודיע שר החוץ, שלמה בן-עמי, בתום פגישתו אמש באוסלו עם ראש ממשלת נורווגיה ושר החוץ שלה.

בן-עמי אמר, כי בימים האחרונים ניכרת ירידה ברמת האלימות בשטחים, וכי מכל מקום ישראל סבורה כי הימצאות משקיפים באזור רק תחריף את המצב.
לעומת זאת, הוסיף, ישראל תשתף פעולה עם הוועדה הבינלאומית שהוקמה לבירור העובדות שהובילו לאלימות בשטחים.
מלשכת בן-עמי נמסר כי בשיחותיו מדגיש שר החוץ כי אם אירופה מעוניינת לשמור על מעמדה במזרח התיכון עליה להיות מאוזנת ואובייקטיבית.

walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully