סעודיה: עובד מלון נעצר - כי סעד עם אישה ארוחת צהריים

האזרח המצרי נעצר לאחר שהופץ ברשתות החברתיות תיעוד מעורר מחלוקת שבו הוא נראה כשהוא אוכל עם אישה, שאף צוחקת איתו, מנופפת למצלמה ומאכילה אותו. הרשויות מסרו כי מדובר ב"סרטון פוגעני" והתביעה דרשה לכבד את "ערכי ומסורות החברה הסעודית"

סוכנויות הידיעות
11/09/2018

הסרטון שהכעיס את הרשויות בסעודיה

הרשויות בערב הסעודית עצרו עובד בית מלון בג'דה, אזרח מצרי, בשל מה שתיארו כסרטון "פוגעני" שבו הוא נצפה אוכל ארוחת בוקר עם עמיתתו לעבודה. התיעוד, שאותו צילם אותו עובד ובו נראים השניים כשהם אוכלים ארוחה וצוחקים יחד, עורר סערה בממלכה השמרנית לאחר שהופץ ברשתות החברתיות.

האישה, הלבושה כשהיא מכוסה מכף רגל ועד ראש בלבוש המוסלמי המסורתי ניקאב, מנופפת למצלמה בעת שהיא אוכלת. בחלק הנחשב לשנוי במחלוקת ביותר, היא אף מאכילה את הגבר במשך כ-30 שניות.

משרד העבודה הודיע כי הוא "עצר אזרח זר בג'דה אחרי שהוא ראה בסרטון פוגעני". התביעה דרשה לכבד את "הערכים והמסורות של החברה הסעודית".

טוב לדעת (מקודם)

בשל ביקוש גובר לטיפול יעיל בכאבים: בי-קיור לייזר במבצע מיוחד

מוגש מטעם בי קיור לייזר
אזרח מצרי סועד עם אישה במלון בעיר ג'דה, ערב הסעודית. אתר רשמי
הסרטון הוגדר "פוגעני"(צילום: אתר רשמי)

בערב הסעודית נאכפת הפרדה קפדנית בין גברים לבין נשים במקומות העבודה ובמסעדות, כאשר גם גבר ואישה שמתקיימים ביניהם יחסים קרובים מחויבים לשבת בנפרד אחד מהשנייה. בנוסף לכך, נשים לא מורשות ללכת למקומות רבים ללא ליווי של גבר, כשבמרבית הפעמים מדובר בבן משפחתן.

עם זאת, יורש העצר הסעודי מוחמד בן סלמאן נחשב כמי שרוצה לפתח את כלכלת המדינה ולפתוח אותה לעולם. בחודש יוני השנה בוטל באופן רשמי האיסור על נשים לנהוג בתום מאבק של שלושה עשורים שבו טענו השמרנים הסעודים כי הדבר עלול להוביל לחטא ולחשיפת הנשים להתנכלויות.

  • ערב הסעודית
  • מצרים

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully