פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   נושאים חמים

   הסוף העצוב של נועה: אחרי 15 שנה - מתה הנפגעת הקשה ביותר מפרשת רמדיה

   נעה חייבי נפגעה בגיל שלושה חודשים כתוצאה מהזנה בפורמולה הצמחית מתוצרת החברה. היא הייתה התינוקת שנפגעה ברמה הקשה ביותר מבין התינוקות שנפגעו במסגרת הפרשה. אימה: "אחרי מאבק ארוך שנים, הלוחמת שלי הרימה ידיים"

   הסוף העצוב של נועה: אחרי 15 שנה - מתה הנפגעת הקשה ביותר מפרשת רמדיה
   וידאו באדיבות המשפחה, עריכה: איתי עמרם

   15 שנה לאחר שנחשפה פרשת "רמדיה", הלכה היום (רביעי) לעולמה נועה חייבי מעפולה, שהייתה מנפגעי מזון התינוקות מתוצרת החברה. נועה, בת 15 במותה, נפגעה בגיל שלושה חודשים בשל הנזק שנגרם מהפורמולה הצמחית שניתנה לתינוקות. חייבי היתה התינוקת שנפגעה ברמה הקשה מבין הפעוטות שנפגעו בעקבות הפרשה שהתרחשה ב-2003.

   חייבי נאלצה לעבור כמה ניתוחים קשים, אולם מצבה הרפואי הלך והידרדר, עד שלפני כחמש שנים היא נותרה במצב של תרדמת. היא חוברה למכשירי הנשמה והזנה לאורך כל שעות היממה. לאורך אותה תקופה טופלה במסירות על ידי אימה אביבה בביתה.

   נועה חייבי שהיתה בפרשת רמדיה ומתה אתמול ביומולדת 11 שלה (באדיבות המשפחה)
   "הלב נשרף ומסרב להאמין". חייבי ביום הולדת 11 (צילום: באדיבות המשפחה)
   מודעת אבן של נועה חייבי ז"ל שהיתה בפרשת רמדיה (באדיבות המשפחה)
   מודעת האבל על מותה של נועה (צילום: באדיבות המשפחה)

   לפני חודש וחצי מלאו לנועה 15 שנים. בני משפחתה וחבריה התכנסו כדי לחגוג את יום הולדתה. אימה, אביבה כתבה לה: "הנסיכה שלנו בת 15. מזל טוב לוחמת שלי. נגד כל הסיכויים את מפתיעה את כולם ומלמדת אותנו שהחיים חזקים מהכול. בשקט שלך את מלמדת אותי כל יום מחדש, שיעור לחיים... מהי חמלה, מהי נתינה, מהי אהבה ללא תנאי, לדעת לכבד כל אדם באשר הוא ושחיוך לא עולה כסף".

   "בזכותך למדתי להסתכל על החיים בצורה אחרת ולהבין מה חשוב באמת, ושקשה יש רק בלחם", הוסיפה האם. "אוהבת אותך בכל ליבי נסיכה אהובה שלי ומתפללת כל יום, לעוד הרבה שנים ביחד. מבטיחה לא לעזוב אותך ולשמור עליך לעולם".

   עם היוודע דבר מותה של נועה, כתבה היום (רביעי) אמה על כך בדף הפייסבוק שלה: "הלב נשרף ומסרב להאמין שנועה שלי כבר לא איתנו, אחרי מלחמה ארוכת שנים, הלוחמת שלי הרימה ידיים".

   בשנים האחרונות נוצר קשר חברי בין אביבה לבין אילנה ראדה, אמה של תאיר ראדה שנרצחה בילדותה. "ראיתי אהבת אם אין לתאר כמוה", אמרה ראדה לוואלה! NEWS. "אביבה גילתה כלפי נועה מסירות ואהבה אין קץ. אמא לוחמנית שנלחמה עבור בתה בכל כוחה ועטפה אותה. ממש הקריבה למענה. את חדרה של נועה היא ממש הפכה לחדר כמו בבית חולים, אבל הקפידה שיהיה מלא בחום ואהבה וצבוע בצבעים שמחים".

   ראדה סיפרה כי האם אף תלתה בחדרה של נועה פרפרים עשויים קרמיקה. לאחרונה שיפצה אילנה ראדה את חדרה של תאיר והסירה מקיר חדרה שני פרפרים מחרס, אותם הביאה לנועה והם נתלו בחדרה.

   האם אביבה חייבי ליד מיטת בתה נועה ז"ל שמתה לאחר שנפגעה מפורמולת רמדיה (ללא שם , ללא)
   האם אביבה ליד מיטת בתה נועה
   האם אביבה חייבי ליד מיטת בתה נועה ז"ל שמתה לאחר שנפגעה מפורמולת רמדיה (מערכת וואלה! NEWS , אסלאן אבגנה)
   "הלוחמת שלי הרימה ידיים". נועה עם אימה (צילום: אסלאן אבגנה)
   אביבה חייבי אימה של נועה חייבי ז"ל שהיתה בפרשת רמדיה ומתה יחד עם אילנה ראדה, אימה של תאיר ראדה ז"ל (באדיבות המשפחה)
   "ראיתי אהבת אם אין לתאר כמוה". ראדה עם אמה של חייבי (צילום: באדיבות המשפחה)
   פרשת רמדיה (GettyImages)
   הנזק נגרם מהפורמולה הצמחית של רמדיה (צילום: GettyImages )