ריבלין באזכרת פרס: הסולידריות הישראלית עומדת למבחן

במלאת שנתיים למותו של הנשיא לשעבר נערך טקס ממלכתי לזכרו בהר הרצל. ריבלין: היית מטובי בניה של המדינה ואחד הבולטים שבחוזיה. בתו של פרס: אבי שב ואמר כי חוסנה של ישראל הוא בלכבד כל אדם שנברא בצלם

  • שמעון פרס
  • הר הרצל
צילום: רוני כנפו

(הלווייתו של פרס, לפני שנתיים)

נשיא המדינה ראובן ריבלין אמר היום (שישי) באזכרה הממלכתית לשמעון פרס - שקדם לו בתפקיד - כי בחודשים האחרונים הסולידריות בחברה הישראלית "עומדת למבחן". בדבריו הוסיף ריבלין כי "יש ששואלים עד כמה המדינה שלנו באמת שייכת לכולם, באמת טובה לכולם" וכי פרס "ידע להסביר כמה כולנו קשובים ואחראים זה לזה".

על אופיו של הנשיא לשעבר אמר ריבלין כי הוא חלם "את דמותה של המדינה שתקום ואחרי שקמה היה אחד מטובי בנאיה ואחד הבולטים שבחוזיה". לדבריו, "יש השואלים, עד כמה המדינה שלנו באמת שייכת לכולם, באמת טובה לכולם, באמת רוצה את כולם"; ואילו פרס "ידע תמיד להסביר כמה כולנו קשורים זה לזה, כמה כולנו אחראים זה לזה".

בתו של פרס, צביה ולדן, אמרה כי אביה "שב ואמר כי חוסנה של ישראל הוא בכיבוד כל אדם שנברא בצלם". לדבריה, הפן החברתי במורשתו של אביה פחות מוכר מזה הביטחוני. אולם, "את אותה יכולת ביצוע לכור (בדימונה, מ.ה.) הוא העמיד לטובת מוסדות המבטיחים את עתיד אלה שנגזר עליהם להתמודד עם קשיים אין סופיים".

עוד באותו נושא

"הסתכנתם בלי לדעת": שיחות פרס ורבין עם שבויי אנטבה נחשפות

לכתבה המלאה
ריבלין בהר הרצל, היום (צילום: תצפית TPS, יצחק קלמן/TPS)

באירוע שאורגן בין השאר על ידי מרכז פרס לשלום, השתתפו גם הרמטכ"ל גדי איזנקוט, ויו"ר הסוכנות היהודית יצחק הרצוג שהניחו זרים. את הממשלה ייצג סגן השר להגנת הסביבה ירון מזוז ונציג הכנסת היה ח"כ חיליק בר (המחנה הציוני).

צביה ולדן באזכרת אביה בהר הרצל, היום (צילום: תצפית TPS, יצחק קלמן/TPS)
המצבה של שמעון פרס (צילום: באדיבות המצולמים)
שנתיים למותו. שמעון פרס (צילום: רויטרס)

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully