משפחת גולדין לנתניהו: "אם הדר היה הבן שלך - הוא מזמן היה פה"

במסגרת מחאה הקוראת להשבת גופותיהם של סמ"ר אורון שאול וסגן הדר גולדין מידי חמאס הוצבו 1,460 כומתות מול בסיס הקריה בתל אביב. הוריו של הדר תקפו את נתניהו: "תפסיקו להיכנע לחמאס - המנהיגות מוליכה אותנו שולל"

עריכה: שניר דבוש

הוריו של סגן הדר גולדין, שגופתו מוחזקת על ידי חמאס ברצועת עזה, תקפו היום (ראשון) את ראש הממשלה בנימין נתניהו באירוע מחאה שהתקיים מול בסיס הקריה שבתל אביב. לאה גולדין פנתה לבנימין ושרה נתניהו ואמרה: "אם הדר היה הבן שלכם - הוא כבר מזמן היה פה". היא הוסיפה כי "מקבלי ההחלטות לא רוצים לקבל החלטות ועוסקים במכבסות מילים. אנחנו לא קוראים לזה הסדרה, אלא קוראים לזה הטפשה. ואנחנו לא טיפשים. ראש הממשלה ושרי הקבינט, תפסיקו להיכנע לחמאס ותחזירו את הבנים הביתה".

במהלך האירוע הוקם מיצג מיוחד בקריאה להשבת גופותיהם של גולדין ושל סמ"ר אורון שאול, שנהרג גם הוא במבצע צוק איתן. המיצג כולל 1,460 כומתות גולני וגבעתי נגד 1,460 ימים שחלפו מאז סיום הלחימה. באירוע השתתפו עשרות בני אדם, ובהם שר הביטחון לשעבר ח"כ עמיר פרץ (המחנה הציוני), ח"כ אורן חזן (הליכוד) ומשפחת גולדין.

טוב לדעת (מקודם)

איך צפוי להיראות עתידנו בעידן הרכבים האוטונומיים?

יניב הלוי
לכתבה המלאה
1,460 כומתות כנגד הימים מסיום הלחימה. אירוע המחאה, היום (צילום: מערכת וואלה! NEWS, מסדר הדר)
"אם הדר היה הבן שלכם - הוא כבר מזמן היה פה". לאה גולדין (צילום: מערכת וואלה! NEWS, מסדר הדר)

שמחה גולדין, אביו של הדר, הוסיף כי "הסדרה היא מילה מומצאת. אין סדר ואין הבנות. יש מלחמה ויש הפסקת אש. מי שלא מביא חיילים מתים גם לא יחזיר חיילים חיים".

ח"כ פרץ אמר באירוע כי "משפחות גולדין ושאול מנהלות את אחד המאבקים ההירואיים שהיו במדינת ישראל. בכל הסדר, הסדרה, הסכם או הודנה - הבנים חייבים להיות חלק בלתי נפרד מהתוצאה, לא מהדיון, לא מהדיבורים, אלא מהתוצאה. מאוד חשוב ליצור הרתעה מול חמאס, אבל הרתעה מול חמאס זה גם לחזק את רוחם של חיילנו. שחמאס ידע שעומדת מולו מדינה שלא שוקלת לרגע להניח לחייליה, בכל דרך".

ח"כ פרץ באירוע מול הקריה, היום (צילום: מערכת וואלה! NEWS, מסדר הדר)
לאה ושמחה גולדין (צילום: מערכת וואלה! NEWS, מסדר הדר)

ח"כ חזן אמר כי "מי שיושב בקומה ה-14 במשרד הביטחון ממולנו ולא מקשיב - הבעיה היא שלו ולא שלנו. מי שאשם במציאות הזו היא ממשלת ישראל. 1,460 יום שעברו, שרים באו והלכו, אבל הדר ואורון עדיין נמצאים בעזה".

חזן הוסיף: "למה אנו נמצאים מול ממשלה אטומה? שר הביטחון שלא יודע לעסוק בביטחון, לא עושה את עבודתו, צריך להחליפו. לא נקבל את הבנים? אין סחורות במעברים, אין חשמל בעזה, אין תנאים בבתי הסוהר. נחנו לא מעורבים בהסדרה? הפלא ופלא יש שקט. ליברמן - אם לא תחזיר את הבנים בבחירות הבאות לא תהיה בכנסת".

המייצג בתל אביב, הבוקר (צילום: מערכת וואלה! NEWS)
אירוע המחאה, היום (צילום: מערכת וואלה! NEWS, מסדר הדר)

שר הביטחון אביגדור ליברמן התייחס ביום שישי לסוגיית החזרת השבויים והנעדרים במהלך סיור שקיים ביישובי עוטף עזה. "חמאס הוא ארגון טרור שהמטרה העיקרית שלו השמדת מדינת ישראל", אמר. "לכן אני לא חושב שיש לנו על מה לדבר עם חמאס. אם יש משהו לומר להם, אנחנו עושים את זה דרך המצרים. לא תהיה שום התקדמות ולא יהיו שום הסדרים חדשים מעבר למעברים ומרחב הדיג עד לפתרון בסוגיית השבויים והנעדרים. אנחנו צריכים להביא את חמאס להכרה שאם רוצים להתקדם לאיזשהו מקום, הסוגיה הזו היא הראשונה".

לאחרונה מתחה משפחת גולדין ביקורת על פעילות הממשלה, זאת על רקע המאמצים להסדיר רגיעה בגבול רצועת עזה, וחשש המשפחות שיינתנו הקלות לתושבי הרצועה מבלי להשיג התקדמות בסוגיית השבויים. מוקדם יותר החודש עתרה המשפחה לבג"ץ נגד ראש הממשלה נתניהו והקבינט המדיני-ביטחוני - זאת על רקע הפסקת פעילותה של ועדת השרים המיוחדת לטיפול בנושא השבויים והנעדרים.

שאול וגולדין (צילום: מערכת וואלה!, דיפולט)

"התברר לנו לאחרונה כי במסגרת האמירות החלולות כי הממשלה עושה כל שביכולתה כדי להשיב את הבנים מעזה אפילו הוועדה המיוחדת שמינה הקבינט, ובראשה עומד נתניהו, הפסיקה את פעילותה", נמסר אז מהמשפחה. "אי כינוס הוועדה באופן שוטף ובמיוחד בתקופה זו שבה דנים בתנאי ההסדרה והכניעה לחמאס היא עוד הוכחה שהקבינט החליט לבגוד בערכי צה"ל ולהמשיך להפקיר את החיילים בעזה".

(עדכון ראשון: 11:10)

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully