וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

הנוסעת שארלוט התנהגה כמו חזירה

1.12.2000 / 12:29

שארלוט היא חזירה; בעלת הבית שלה ביקשה וקיבלה אישור להעלות אותה לטיסה במחלקה הראשונה, בטענה כי היא מסייעת לה להתמודד עם חרדת הטיסה; שארלוט, שלא ממש רגילה לתנאים, צרחה כל הדרך לסיאטל, הטילה הפרשות, ולא הפסיקה להתרוצץ במסדרונות המטוס


חברת תעופה בארצות הברית אישרה השבוע להעלות חזיר על טיסה, לאחר שבעלת החיה, שסובלת ממחלת לב, אמרה שנוכחות החיה עוזרת לה להקל את הלחץ ממנו היא סובלת.

החזירה, בשם "שארלוט", טסה במחלקה ראשונה מפילדלפיה לסיאטל במטוס של "יו.אס איירוויס" ומסתבר שהיא לא כל כך הכירה את הכללים במטוס. היא בילתה את הטיסה בריצה תוך כדי צווחות ברחבי המטוס, כשהיא מטילה הפרשות בדרכה.

בעקבות הפרשה מסרה סוכנות התעופה הפדרלית שחברת התעופה הפעילה שיקול נכון כשאישרה לחזיר לעלות למטוס. האישור ניתן בהתאם למדיניות משרד התחבורה האמריקאי שמאפשרת לאנשים הסובלים ממוגבלות לטוס עם החיה שלהם.

דובר סוכנות התעופה הפדרלית, ג'ים פטרס, מסר שאין המלצות חדשות איך להטיס חזירים בעתיד, בעקבות המקרה: "חברת התעופה נקטה בצורה אחראית כשהתחשבה בבקשה לגיטימית להטיס אדם עם מוגבלות יחד עם חיית המחמד שלו".

חברת התעופה רק ביקשה מהאשה אישור בכתב שהחזיר הוא חיית המחמד שלה, והבינה שהוא מאולף ויהיה בשליטה במהלך הטיסה. "בדרך כלל אנחנו סומכים על המילה של הנוסע", אמר פטרס.

בעקבות המקרה אמר דובר חברת "יו.אס איירווייס" שבקשות להטיס חיות בעתיד יישקלו בכובד ראש: "תקרית כמו זאת לא תהיה שוב. בכל החלטה שאתה עושה בנוגע להעלאת חיה על המטוס, עליך להביא בחשבון שיקולי בטיחות".


0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully