וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

כ-11,000 מתפללים מוסלמים הגיעו עד כה להר הבית

1.12.2000 / 10:47

3,000 שוטרים ואנשי ביטחון מאבטחים את אזור הר הבית; צה"ל תיגבר כוחותיו גם בערים הפלסטיניות המובילות לעיר; הקבינט אישר כניסתם של ערביי ישראל ותושבי השטחים בעלי תעודות זהות כחולות, השאר לא יורשו להיכנס; סמוך לבית לחם מתרכזים אזרחים בדרישה להגיע לירושלים

כ-11,000 מתפללים מוסלמים הגיעו עד כה למתחם הר הבית לקראת תפילת יום השישי הראשון של הרמאדן, כך דווח בגלי צה"ל. המשטרה מתירה היום לכל תושבי מזרח ירושלים ולערביי ישראל להיכנס להר הבית, ללא הגבלת גיל. פלסטינים מן השטחים אינם יכולים לעומת זאת להשתתף בתפילות.

בסמוך למחסום בית לחם מתאספים תושבים פלסטינים ודורשים להגיע לירושלים. מדי פעם מיידים הפלסטינים אבנים בחיילי צה"ל. כוחות הביטחון מונעים מעבר של ישראלים לקבר רחל, מחשש למהומות. גורמים פלסטינים הזהירו כי מניעת מתפללים מוסלמים להשתתף בתפילות בהר הבית במהלך חודש הרמאדן, עלולה לגרום להסלמה.

ההחלטה להתיר כניסת מתפללים להר הבית ללא הגבלת גיל, אושרה אתמול על ידי הקבינט מדיני ביטחוני. בישראל נאמר כי האופן בו תתנהל היום התפילה בהר הבית, היא נקודת מבחן בשיקול האם לאפשר בעתיד הקלות נוספות בכניסת מתפללים למקום.

צה"ל תיגבר את כוחותיו ברחבי יהודה ושומרון בעיקר בקרבת המחסומים המקיפים את הערים הפלסטיניות ובדרכים המובילות לירושלים. 3,000 שוטרים, שוטרי מג"ב ויס"מ יאבטחו את אזור ההר עצמו. התפילה היום נחשבת חשובה במיוחד, מאחר וזו תפילת יום השישי הראשונה של חג הרמאדן.

walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully