וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

שמעון שבס: "לצערי יצחק רבין איננו כאן כדי להגיד את האמת"

1.12.2000 / 9:59

שנתיים מאסר בפועל, אחת על תנאי וקנס של 50 אלף שקל. זהו גזר דינו של מנכ"ל משרד ראש הממשלה שהורשע לפני חודש בניסיון לקבל שוחד, מירמה והפרת אמונים; השופט: תפקיד בכיר כמו של הנאשם מחייב טוהר מידות וניקיון כפיים, ובשני אלה כשל הנאשם

מאת אסף לוי

שנתיים מאסר בפועל ושנה אחת מאסר על תנאי נגזרו הבוקר על שמעון שבס, לשעבר מנכ"ל משרד ראש הממשלה, בבית המשפט המחוזי בתל אביב. כמו כן הוטל עליו קנס של חמישים אלף שקלים. שבס הורשע לפני כחודש בנסיון לקבל שוחד, במרמה ובהפרת אמונים. הוא זוכה מאשמה של קבלת שוחד ומשיבוש הליכי חקירה.

השופט אדמונד לוי קבע בהכרעת הדין כי שבס הסתיר מידע מראש הממשלה לשעבר יצחק רבין, כאשר ניסה לקדם עיסקה בטחונית מבלי לספר לו שהוא אמור להפיק מכך רווח אישי. "לא מעט היו הדוגמאות שהותירו בי הרושם כי הנאשם לא הקפיד לבצע הפרדה בין תפקידו הממלכתי לבין האינטרסים של ידידיו. תפקיד בכיר כמו של הנאשם מחייב טוהר מידות וניקיון כפיים ובשני אלו כשל הנאשם". קבע לוי.

שבס שהגיע הבוקר לבית המשפט שמר על איפוק בזמן קריאת גזר הדין. לאחר מכן אמר לוואלה! חדשות: "העונש הוא ללא תקדים. פסק הדין קשה, גזר הדין קשה שבעתים. לצערי, ראש הממשלה, יצחק רבין איננו כאן כדי להגיד את האמת". על הטענה כאילו פעל מאחורי גבו של רבין אמר שבס, "אני אפעל מאחורי גבו של רבין? זו טעות גדולה של בית המשפט".

בימים הקרובים יגיש שבס באמצעת פרקליטו, דב וייסגלס, ערעור לבית המשפט העליון. "אני חושב שלא כשלתי. נהגתי כדת וכדין וכמו שזוכיתי משאר סעיפי האישום אני מקווה שאזוכה גם מזה".

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully