לא מצביעים שחיתות

לא מצביעים שחיתות: בבחירות המקומיות הקרובות בוחרים נקי

לקראת הבחירות שיתקיימו בעוד שלושה חודשים, התנועה לאיכות השלטון בשיתוף וואלה! NEWS השיקו קמפיין למאבק בשחיתות בשלטון המקומי ולקידום שלטון נקי ואיכותי. הקמפיין נפתח בעיר רמלה, ובמסגרתו התקיים טקס חתימה על האמנה למאבק בשחיתות

צילום:יותם רונן עריכת וידאו:ניר חן

הבחירות לרשויות המקומיות יוצאות לדרך, ובעוד שלושה חודשים, מיליוני ישראלים יגיעו אל הקלפיות לבחור את המועמד שינהיג את עירם לחמש השנים הקרובות. התנועה לאיכות השלטון ואתר וואלה! NEWS השיקו הבוקר קמפיין ארצי למאבק בשחיתות בשלטון המקומי ולקידום שלטון נקי ואיכותי ברשויות המקומיות. היום (רביעי) הגיעה התנועה לאיכות השלטון לרמלה וקיימה את אירוע הפתיחה החגיגי של הקמפיין.

במהלך האירוע פעילים צעקו לעבר ראש עיריית רמלה המכהן, מיכאל וידל, וטענו כי הוא מושחת.

עוד בוואלה!

בשל ביקוש גובר לטיפול בכאבים: בי-קיור לייזר במבצע מיוחד

לכתבה המלאה
עשרות אירועים ברחבי הארץ. אירוע הקמפיין הגיע לרמלה
ראש עיריית רמלה, מיכאל וידל, היום (צילום: ראובן קסטרו)

במסגרת הקמפיין, תגיע התנועה לעשרות רשויות מקומיות ברחבי הארץ ותקיים אירוע חגיגי וטקס חתימה על האמנה למאבק בשחיתות ברשויות המקומיות. במהלך האירוע יוזמנו ראש העיר ונציגי הרשימות השונות להציג אחד אחרי השני את תפיסתם בנושא המאבק בשחיתות בשלטון המקומי. כמו כן, יוזמנו המתמודדים לחתום על האמנה למלחמה בשחיתות בשלטון המקומי.

כחלק מהאמנה, יתחייבו המועמדים לרשויות המקומיות להצטרף למאבק בשחיתות, להתחייב לפעול בשקיפות, לשמור על טוהר המידות, להימנע מניגוד עניינים ולא למעול באמון שהציבור נתן בהם. עוד מתחייבים החותמים: לאמץ במצעם עקרונות ליישום מאבק בשחיתות, לפעול במלוא העוצמה למיגור השחיתות, מידי יום ביומו עד הבחירות, בעת הבחירות ולאחריהן. להימנע מניגוד עניינים, מקבלת טובות הנאה, ממינויים פוליטיים.

האמנה למאבק בשחיתות ברשויות (צילום: צילום מסך)
אירוע הקמפיין ברמלה, היום (צילום: ראובן קסטרו)

במסגרת הקמפיין, גם הציבור נקרא לחתום על עצומה, הדורשת מהמועמדים לאמץ את האמנה נגד השחיתות. "תראו להם שאמון הציבור הוא לא משחק. שאכפת לכם מהתנהלות הנבחרים גם ברשות המקומית ולא רק בכנסת ובממשלה. תראו להם ששקיפות וטוהר מידות חשובים לכם".

לחצו כאן לחתימה על העצומה

האמנה נגד השחיתות, היום (צילום: ראובן קסטרו)
(צילום: מערכת וואלה! NEWS)

אירוע הפתיחה מתקיים היום בגן הנשיא, בשוק בעיר רמלה. במהלך האירוע יוזמנו ראש העיר ונציגי הרשימות השונות להציג, אחד אחרי השני, את ה'אני מאמין שלהם' בנושא המאבק בשחיתות בשלטון המקומי. כמו כן, יוזמנו המתמודדים לחתום על האמנה למלחמה בשחיתות בשלטון המקומי.

בתנועה לאיכות השלטון אמרו היום לקראת הכנס, "השחיתות בשלטון המקומי הפכה לרעה חולה כשעוד ועוד ראשי ערים מזומנים לחדרי החקירות, מואשמים בפלילים ואף מורשעים. מהיום ועד ה-30 באוקטובר, אנחנו מעבירים את הכוח לידיים של התושבים. השחיתות הזאת היא לא גזירת גורל, אם כולנו נחליט שאנחנו לא מצביעים עבור מי שמעל באמון שלנו פעם אחת, יש לנו את היכולת לעשות שינוי."

הורשעו בפלילים - ומתמודדים (צילום: מערכת וואלה! NEWS)

בתנועה קראו לציבור בישראל "להגיד לא לשחיתות, להצביע רק עבור טוהר המידות וניקיון הכפיים. האירוע ברמלה היום הוא רק התחנה הראשונה בקמפיין המשותף הזה שבא להראות לכל המועמדים שהציבור מאס בשחיתות, והוא לא מתכוון לעבור עליו לסדר היום יותר".

לפי שעה, יש שלושה מתמודדים מרכזיים בהם ראש העיר הנוכחי, מיכאל וידל ועדי שטננברג שהיה מנכ"ל תאגיד המים בעיר רמלה ומזוהה עם סיעת כולנו. הוא התמודד מולו בבחירות הקודמות, כשוידל ניצח אותו בפער של כ-35%,. גם עו"ד אבנר חלדרוב מתמודד בבחירות.

(צילום: מערכת וואלה! NEWS)

בהיסטוריה של העיר רמלה כמה ראשי ערים בולטים ביניהם אהרון אבו חצירא שהיה שר הדתות מטעם המפד"ל. הוא נבחר לכהן כראש עיר בשנת 1972 וכיהן בתפקיד עד 1977. בשנת 1980 הוגש נגדו כתב אישום בגין קבלת שוחד והיוע"מש יצחק זמיר ביקש להסיר חסינותו. ראש עיר בולט הוא יואל לביא מהליכוד, שכיהן כראש עיר של רמלה במשך עשרים וארבע שנים ובתום חמש קדנציות רצופות. לביא היה אחד מראשי הערים הוותיקים בישראל וכיהן בתפקיד מאז שנת 1993. מיד אחריו נבחר מיכאל וידל מהליכוד, גם הוא עם רוב של 53.71% מהקולות. הוא כיהן בתפקיד כשנה וחודשיים וזאת בעקבות הקדמת הבחירות בעיר רמלה עם התפטרותו של לביא.

רמלה היא עיר רב תרבותית גרים שבה גרים 81,000 תושבים, בהם גם יהודים וגם ערבים. כ-24% מהם ערבים, מתוך הערבים כשני שליש מוסלמים והשאר נוצרים. רמלה בעיקרון היא שבה שלאורך השנים רוב הקולות הולכות לנציגים תומכי ליכוד באופן מובהק. לצד הרוב של מצבעי ליכוד, ישנו גם רוב דתי- חרדי שמצביע לש"ס, גם לקהילה הבוכרית ברמלה יש ייצוג נכבד במועצת העיר.

אירוע הקמפיין ברמלה, היום (צילום: ראובן קסטרו)

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully